تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

کوچه ادیان شیراز بهسازی می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به طرح بهسازی و اصلاح مبلمان شهری کوچه ادیان، این معبر تاریخی را «میراث معنوی» منحصر به فرد و ارزشمند فرهنگی- مذهبی دانست.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، سید احمدرضا دستغیب، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شیراز اظهار کرد: پیرو سیاست‌های راهبردی شورای پنجم در خصوص زنده‌سازی معابر تاریخی فرهنگی و مذهبی شهر و پیگیری‌های کمیسیون، طرح پیشنهادی شهرداری در خصوص بهسازی و اصلاح مبلمان شهری کوچه ادیان مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به ارائه پیشنهادات اصلاحی در خصوص این معبر در جلسه فوق، عنوان کرد: مقرر شد تهیه پیوست فرهنگی، اجتماعی، کوچه ادیان به عنوان یک میراث معنوی منحصر به فرد پس از بررسی‌های همه جانبه نظیر حوزه‌های ترافیکی، منظر شهری، کاربری‌ها با رعایت حقوق ساکنان بررسی و نتایج در قالب لایحه به شورا ارائه شود.

دستغیب همچنین با اشاره به موضوع «ساخت تندیس و المان جدید سرلشگر خلبان شهید عباس دوران» نیز گفت: مقرر شد شهرداری ظرف مدت دو هفته با پیگیری طراحی و ساخت المان، در خصوص جانمایی و نصب المان نیز سه مکان مناسب را به کمیسیون پیشنهاد دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز همچنین از بررسی و ارزیابی اجرای تکلیف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در بودجه سال ۱۳۹۹ گفت و افزود: نتایج و گزارشات شهرداری به کمیسیون تلفیق شورا ارجاع خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین به بررسی طرح احداث خانه شهریاران جوان نیز اشاره کرد و گفت: ظرف مهلت یک هفته کمیته‌های اجتماعی، فرهنگی و هنری نتایج بررسی‌های خود را به کمیسیون ارائه می‌کنند.

منبع: ایسنا

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.