تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

افشای راز قتل موبد زرتشتی به دست مباشر طمعکار

جزئیات قتل آرش کسروی موبد زرتشتی فاش و معین شد؛ او و زن به قتل رسیده توسط یک آشنا کشته شده اند و قاتل سپس خودکشی کرده است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، رئیس کل دادگستری استان کرمان در تشریح ابعاد جدیدی از پرونده قتل آرش کسروی و دو نفر دیگر از همراهان وی گفت: دو متهم به مداخله در قتل اخیر و همکاری برای اختفای اجساد، شناسایی شده و در بازداشت هستند.

یدالله موحد در تشریح این خبر افزود: متعاقب اطلاع پلیس و کشف اجساد سه نفر در شهر ماهان در تاریخ سوم مرداد سال ۹۹ و انجام بررسی های اولیه، اجساد یک زن (فرحناز رفیعی) و یک مرد (آرش کسروی) در صندوق عقب خودروی سواری زانتیا مشاهده و جسد فرد سوم با هویت محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی در آلاچیق شیشه ای واقع در این باغ و جدا از دو جسد دیگر یافت شد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت فوق العاده موضوع و ضرورت کشف واقعیت، تیم ویژه پلیس جنایی آگاهی کرمان با مدیریت بازپرس ویژه رسیدگی به جرم قتل دادسرای عمومی و انقلاب کرمان و مشارکت پزشک متخصص پزشکی قانونی تشکیل شد و پس از بررسی و مطالعه دقیق صحنه و جمع آوری دلایل و مدارک و تحقیق شبانه روزی از مظنونان و مطلعان پیروز شدند در کوتاه ترین زمان ممکن ابعاد مختلف این جنایت هولناک را کشف کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: بر اساس بررسی های تیم های تخصصی آگاهی و قضائی و مطابق با نظریه پزشکی قانونی، اجساد کشف شده در صندوق عقب خودرو، ۷۲ ساعت قبل از کشف، در مکان دیگری به قتل رسیده و به محل مذکور منتقل شده بودند.

موحد اظهار کرد: بررسی های اجرا شده حکایت از آن دارد که آرش کسروی پس از حضور در یک میهمانی در شب قبل از حادثه، به دلیل نداشتن حالت طبیعی در منزل تحت مراقبت فرحناز رفیعی که با او آشنایی قبلی داشت، بوده که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی که کار مباشرت وی را بر عهده داشته، به همراهی نامزد خود به منزل او رفته و فرحناز رفیعی را مرخص کرده، اما به دلیل اختلافات مالی ناشی از برداشت مبالغی از حساب آرش کسروی و تبدیل آن به دلار، مشاجراتی بین آرش کسروی و محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی ایجاد شده و در نهایت محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی با ضربات وسیله ای شبیه به پیچ گوشتی اقدام به قتل آرش کسروی کرده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان مطرح نمود: در ادامه این ماجرا، نامزد محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی از صحنه خارج شده و فرحناز رفیعی که سابقه آشنایی با آرش کسروی داشته، با درخواست وی قبل از وقوع جنایت، در محل حاضر شده و به دلیل مشاهده صحنه قتل، توسط محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی کشته شده است.

موحد با اشاره به این مطلب که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به عنوان مباشر آرش کسروی، یک وکالت نامه کاری از وی در اختیار داشته است، اظهار کرد: محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی که به همراهی نامزد خود انگیزه لازم برای قتل آرش کسروی را داشته و در این رابطه فرضیه های متعددی را نیز پیش بینی و تجهیزاتی نظیر گاز های خفه کننده نیز تهیه کرده بود، پس از وقوع قتل، نسبت به امحای تجهیزات خریداری شده و تصاویر ضبط شده از دوربین منزل آرش کسروی اقدام و اجساد را به وسیله خودروی متعلق به آرش کسروی به منظور دفن در مکانی نامعلوم از منزل وی خارج کرده است.

موحد با اشاره به این مطلب که محمدجواد گنجعلیخانی برای دفن اجساد از برادر خود کمک خواسته است، گفت: با حضور برادر قاتل در جریان این ماجرا، مقرر بود اجساد در منطقه ای که برادر گنجعلیخانی تدارک می بیند، دفن و به وسیله مواد شیمیایی تجزیه کننده نابود شود که در این راستا کار انتخاب محل توسط برادرش دنبال شده است. وی شرح داد: در نهایت برادر محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی منطقه ای را انتخاب کرده و پس از بررسی های لازم از سوی برادر قاتل، اجساد به صورت شبانه در پنجشنبه دوم مرداد به محل مذکور منتقل شده است.

موحد ادامه داد: معاینات و نظر پزشکی قانونی حکایت از آن دارد که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به دلیل جمود نعشی ایجادشده در اجساد و ناتوانی در خارج کردن آن ها از صندوق عقب خودرو از یک سو و عذاب وجدان ناشی از ارتکاب این قتل از سوی دیگر با زدن شاهرگ خود خودکشی کرده است. وی یادآور شد: محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی بخشی از مبالغ برداشت شده از حساب آرش کسروی را که به دلار بوده، در اختیار نامزد خود و بخش دیگری را در منزل برادر خود مخفی کرده بود که نامزد وی پس از وقوع این جنایت، این مبالغ را به وی بازگردانده است. مقداری ارز در روز کشف جنایت، در داخل داشبورد خودروی حامل اجساد کشف و مبالغ مخفی در منزل برادر قاتل نیز کشف شده است.

رئیس کل دادگستری استان گفت: در جریان این پرونده نشانه ها و مستندات متعددی از قصد محمدجواد گنجعلیخانی برای قتل آرش کسروی با انگیزه های مالی محرز شده است. موحد شرح داد: در حال حاضر نامزد و برادر محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به دلیل همکاری در اختفای اجساد و احتمال مداخله بیشتر در قتل و جریان این جنایت در بازداشت به سر می برند و تحقیقات تخصصی برای روشن شدن تمامی ابعاد این ماجرا در دست انجام است.

منبع: فرارو

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه