تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

نامه رهبران کلیساهای آمریکا به ترامپ برای افزایش تعداد پناهندگان

جمعی از رهبران کلیساهای انجیلی آمریکا از ترامپ و وزیر خارجه آمریکا درخواست کردند که در سال مالی ۲۰۲۱ تعداد بیشتری از پناهندگان را در این کشور اسکان دهند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، پس از تصمیم جدید دولت امریکا برای کاهش سقف تعداد مهاجرانی که در کشور امریکا پذیرفته می‌شوند، شایعاتی مبنی بر این که این تعداد حتی می‌تواند از این پس کاهش بسیار بیشتری داشته باشد شکل گرفت و شماری از گروه‌های مذهبی در کنار هم قرار گرفتند تا از دولت ترامپ بخواهند تعداد پناهندگان آمریکا را افزایش دهد.

نمایندگان برخی از بزرگترین گروه‌های پروتستان در امریکا از جمله هیئت مدیره عمومی کلیسا و جامعه مسیحیان متودیست، کلیسای متحد مسیح، کلیسای مشایخی امریکا و کلیسای اسقفی بیرون از کاخ سفید گرد هم جمع شدند تا ترامپ را در جهت افزایش تعداد پناهندگان تا سقف ۷۵هزار نفر تحت فشار قرار دهند.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز ترامپ تصمیم دارد سقف پناهندگان آمریکا را تا سال آینده به ۲۵هزار نفر کاهش دهد.

در اولین سال حضور ترامپ تعداد پناهندگان پذیرفته شده در امریکا ۴۵هزار نفر بودند که این تعداد پناهنده نیز کم‌ترین میزانی است که در تاریخ امریکا تحت فرمان یک رییس جمهور اجازه حضور در امریکا را داشته‌اند.

در ادامه اعتراضات به این کاهش تعداد پناهندگان میز مهاجرت انجیلی، نامه‌ای برای درخواست افزایش تعداد پناهندگان تهیه کرد که توسط ۴۰۰ کشیش اوانجلیک به امضا رسید. همچنین ۷۵۰ سازمان مذهبی و رهبران ملی و محلی طی نامه دیگری از ترامپ خواستند تعداد مهاجران را تا سقف ۷۵هزار نفر افزایش دهد.

امضاکنندگان این نامه شامل بزرگترین گروه‌های پروتستان و گروه‌های ایمانی چون ای جی سی، خوهران فرانسیسکن و گروه اعانه اسلامی امریکا بودند.

منبع: دین آنلاین

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.