تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

پاپ فرانسیس بار دیگر خواهان لغو مجازات اعدام شد

رهبر کاتولیک‌های جهان در روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام، یک بار دیگر خواهان لغو مجازات اعدام شد. پاپ فرانسیس در توییتر خود نوشت: “همه مسیحیان و افراد با حسن نیت” فراخوانده می‌شوند تا در برابر این مجازات ایستادگی کنند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام (۱۰ اکتبر) در حساب توییتری خود «همه مسیحیان و افراد با حسن نیست» را فراخواند تا در برابر این مجازات ایستادگی کنند.

وی همچنین خواستار شرایط انسانی زندگی در همه زندان‌ها شد. پاپ در سال ۲۰۱۸ مجازات اعدام را در چارچوب باورهای کلیسای کاتولیک “غیرمجاز” اعلام کرد.

اسقف اعظم ایوان جورکوویچ ، نماینده واتیکان در سازمان ملل در ژنو، در گفتگو با واتیکان نیوز این شکل از مجازات را «تکان دهنده ترین چیز در جهان» توصیف کرد و گفت: همه سازمان های بین المللی وظیفه دارند به وضوح به هولناک بودن این مجازات بپردازند.

تلاش‌های جهانی برای لغو مجازات اعدام

جامعه کاتولیک سنت اگیدیو (Sant’Egidio) نیز از این روز برای فراخوان مجدد علیه اعدام‌ها استفاده کرد و با ایجاد وب سایت جدیدی اعلام کرد که با کمک سازمان ملل به مبارزات مجازات جهانی ادامه خواهد داد.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان از این خواسته حمایت کرد و گفت: «اعدام باید در سراسر جهان لغو شود! مجازات اعدام نه تنها با درک ما از حقوق بشر سازگار نیست، بلکه مغایر حق زندگی است.»

وی تاکید کرد: «به عنوان اولین گام کشورهایی که دادگاه‌های آنها هنوز مجازات اعدام را اعمال می‌کنند حداقل باید احکام اعدام را به حالت تعلیق درآورند. این همان چیزی است که آلمان و شرکای اروپایی آن در سازمان ملل از آن حمایت می کنند.

منبع: گفتگوی ادیان

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه