تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

هتک حرمت مسجدی در آلمان از سوی نیروهای پلیس

تعدادی از نیروهای پلیس آلمان به منظور تفتیش مسجدی در برلین با کفش وارد این مکان مقدس شدند و آن را مورد هتک حرمت قرار دادند. 

به گزارش ردنا (ادیان‌ نیوز)، دادستانی کل برلین در بیانیه‌ای تأکید کرد: پلیس آلمان در چارچوب تحقیقات در خصوص جمع‌آوری کمک‌های مردمی به صورت غیرقانونی برای افراد آسیب‌دیده از کرونا، ۵ مسجد را مورد تفتیش قرار داده است. در همین زمینه ۱۵۰ نیروی پلیس عملیات تفتیش را در مسجد مولانا در برلین انجام دادند.

البته عملیات تفتیش این مسجد همزمان با اقامه نماز صبح در این مسجد انجام شد و نیروهای پلیس با کفش وارد مسجد شدند و سجاده‌های نمازگزاران را لگدمال کردند؛ این اقدام مورد اعتراض مسلمانان و مدیریت مسجد قرار گرفت.

در همین رابطه «ادریس قهرمان»، رئیس جمعیت مسجد مولانا گفت: پلیس پیش از تفتیش مسجد، منزل او را نیز جست‌وجو کرده است.

به دنبال این اقدام اهانت‌آمیز، مسلمانان آلمان با ابراز غم و اندوه در مورد هتک حرمت مسجد مولانا تأکید کردند که براساس قوانین کشور آلمان، در زمان شیوع کرونا اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای خانواده‌های آسیب‌دیده کرده‌اند.

منبع: ایکنا

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه