تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

عمران خان: اظهارات جاهلانه مکرون اسلام هراسی را رواج میدهد

نخست وزیر پاکستان در واکنش به اظهارات اخیر رییس‌جمهور فرانسه در حمایت از اسلام‌هراسی گفت: باعث تأسف است که مکرون عامدانه مسلمانان از جمله شهروندان فرانسه را تحریک می‌کند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، عمران خان نخست وزیر پاکستان به اظهارات ضداسلامی اخیر امانوئل ماکرون رییس‌جمهور فرانسه و انتشار کاریکاتورهای اهانت‌آمیز به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) واکنش نشان داد.

وی در حساب توئیتری خود نوشت: «عیار یک رهبر این است که انسان‌ها را متحد کند، همان کاری که ماندلا می‌کرد، نه اینکه آنها را متفرق کند. این زمانی است که رئیس‌جمهور مکرون می‌تواند التیام‌بخش باشد و فضا را از تندروها بگیرد. دو قطبی‌سازی بیشتر و به حاشیه‌راندن، بی‌تردید منجر به افراط‌گرایی می‌شود.»

عمران خان افزود: «این باعث تأسف است که مکرون به جای تروریست‌هایی که خشونت انجام می‌دهند- چه مسلمان باشند یا سفیربرترپندار و یا طرفداران تفکر نازی‌ها- ترغیب اسلام‌هراسی به وسیله حمله به اسلام را انتخاب کرده است. باعث تأسف است که رئیس‌جمهور ماکرون عامدانه مسلمانان از جمله شهروندان فرانسه را تحریک می‌کند.»

نخست وزیر پاکستان ادامه داد: «رئیس‌جمهور مکرون با ترغیب به نمایش کاریکاتورهای کفرآمیز که اسلام و پیامبر ما (ص) را هدف قرار می‌دهند (واضح است که بدون هیچ‌گونه درکی از آن این اقدام صورت می‌گیرد) به احساسات میلیون‌ها مسلمان در اروپا و جهان حمله و آن را جریحه‌دار کرده است.»

وی در پایان گفت: «آخرین چیزی که دنیا می‌خواهد یا مورد احتیاج آن است، دوقطبی‌کردن بیشتر است. بیانیه‌های عمومی بر پایه جهل، نفرت، اسلام‌هراسی و فضای بیشتری برای تندورها ایجاد می‌کند.»

به گزارش فارس، اخیرا اقدام یک معلم تاریخ فرانسوی در نشان دادن کاریکاتورهای موهن از پیامبر(ص) و کشته شدن او به دست یک چچنی، بازتاب گسترده‌ای در فرانسه داشته است.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه هم در سخنانی از اظهارات موهن علیه پیامبر اسلام(ص) حمایت کرده بود که این مسئله خشم محافل اسلامی را برانگیخت.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

1 نظر
  1. […] عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، با انتشار توئیتی آقای مکرون را به «حمله به اسلام و تحریک عامدانه مسلمانان» متهم کرد و گفت رهبر فرانسه می‌توانست به‌جای دوقطبی‌ کردن جامعه و حاشیه‌سازی، که خود منجر به افراط گرایی می‌شود، فضا را از تندروها بگیرد.(جزئیات بیشتر) […]