تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

دیدار رئیس شورای مساجد اندونزی با پاپ

معاون سابق رئیس جمهوری اندونزی با «پاپ فرانسیس»،رهبر کاتولیک های جهان دیدار کرد تا درمورد معیارهای نامزدهای دریافت جایزه زاید برای برادری انسان با او گفتگو کند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، به نقل از heraldmalaysia، یوسف کلا، رئیس شورای مساجد اندونزی و معاون سابق رئیس جمهوری اندونزی با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان دیدار و در مورد معیارهای نامزدهای دریافت جایزه زاید برای برادری انسان با او گفتگو کرد.

پروژه اهدای این جایزه توسط کمیته عالی برادری انسان آغاز شد؛ این کمیته سازمانی است که اعضای آن رهبران جهان در زمینه های مذهب، آموزش و فرهنگ هستند.

اعضای این کمیته با الهام از سند برادری انسانی که در فوریه ۲۰۱۹ به امضای پاپ فرانسیس و «احمد الطیب»، امام الازهر رسید پروژه اهدای این جایزه را طراحی کرده اند.

یوسف کلا، رئیس شورای مساجد اندونزی از جمله هیئت داوران اهدای جایزه بود که در ۲۳ اکتبر به مدت ۷۰ دقیقه با پاپ فرانسیس در کتابخانه خصوصی پاپ ملاقات کرد.

از دیگر داوران می توان به «کاترین سامبا پانزا»، رئیس جمهوری سابق جمهوری آفریقای مرکز ، «آداما دینگ»، معاون سابق دبیرکل سازمان ملل  و همچنین کاردینال «دومینیک مامبرتی » اشاره کرد.

سفارت اندونزی در واتیکان در بیانیه ای اعلام کرد که پاپ فرانسیس حمایت خود را از این جایزه اعلام کرده است و این می تواند روحیه مبارزان بشردوستانه در سراسر جهان را برای گسترش ارزش های بردباری جهانی و هماهنگی بشریت بدون در نظر گرفتن مذهب، قومیت و طبقه بالا ببرد.

منبع: شبستان

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه