تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

بیانیه مشترک نمایندگان ادیان الهی در خصوص توهین به مقدسات

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی در خصوص توهین به مقدسات و هتک حرمت نبی مکرم اسلام(ص) به صورت مشترک بیاینه ای صادر و این اقدامات را محکوم کردند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی در خصوص توهین به مقدسات و هتک حرمت نبی مکرم اسلام(ص) به صورت مشترک بیاینه ای صادر کردند که متن آن به شرح زیر است؛

مهمترین عامل شکل دهنده و معنا بخش هویت ها در دنیا کنونی دین است. به تبع آن احترام به ادیان و به طریق اولی پیامبران ادیان اهمیت شایان توجه و غیر قابل چشم پوشی برای امکان زیست مشترک در درون جوامع و بین جوامع می یابد.

بیانیه مشترک نمایندگان ادیان الهی در خصوص توهین به مقدساتدر شرایط حال حاضر جهان درک این امور از سوی رهبران و سران کشورها و ملل بدیهی می نماید. اما متأسفانه آنچه دیده می شود بی توجهی عامدانه برخی از آن ها است که خود آتش بیار معرکه شده اند و بر تنور دشمنی ها می دمند. اظهارات غیر مسئولانه و توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه به ساحت پیامبر دین اسلام از جمله این رویکردهای ملموم است که عملاً به بهانه آزادی بیان، ولنگاری بیان و خشونت زبانی منتهی به خشونت فرهنگی، سیاسی و واقعی را ترویج می کند.

اگر افراطی گری محکوم است، هتاکی زمینه ساز زنجیره خشونت، افراطی گری و پایمال شدن حقوق محکوم تر است.

ما نمایندگان جوامع ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی با احترام به تجربه مشترک و دیرین جوامع خود در ایران اسلامی با محکومیت چنین رفتارهایی از سردمداران چنین کشورها می خواهیم که چنانچه خواهان صلح و همزیستی سازنده ادیان و فرهنگ ها هستند به تجدید نظر اساسی در رویکردها و باورهای غلظشان دست یازند.

روبرت بگلریان نماینده ارامنه جنوب
آرا شاوردیان نماینده ارامنه شمال
اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان
همایون سامه یح نجف آبادی نماینده کلیمیان
شارلی انوبه تکیه نماینده آشوریان و کلدانیان

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه