تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

فراخوان خلیفه ارامنه تهران برای صلح و محکومیت خشونت

اسقف اعظم سرکیسیان گفت: آن چه را که اخیراً در فرانسه رخ داد و متاسفانه در نقاط مختلف نیز شاهد تکرار آن هستیم شدیداً محکوم کرده و آن را بر خلاف تعالیم ادیان توحیدی می دانیم

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، اسقف اعظم سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران در بیانیه‌ای به منظور فراخوان صلح و محکوم کردن خشونت اعلام کرد؛

ادیان جهان و به ویژه ادیان توحیدی پرچمدار صلح، دوستی، مدارا و همزیستی مسالمت آمیز هستند. مسیحیت دین محبت است. اسلام نیز که به معنای صلح می باشد، به همین گونه است.

متاسفانه مردم جهان دشمنی و قتل را به محبت و صلح ترجیح می دهند. دلیل آن فاصله گرفتن جهان از دین و خداوند است. اروپا که در مسیر جهانی ساز قدم برداشته است گویی با شعار “آزادی بیان” به خود اجازه می دهد تا نه تنها دین و واقعیت های دینی بلکه رسولان این حقیقت را مورد اهانت قرار دهد.

آن چه را که اخیراً در فرانسه رخ داد و متاسفانه در نقاط مختلف نیز شاهد تکرار آن هستیم شدیداً محکوم کرده و آن را بر خلاف تعالیم ادیان توحیدی می دانیم.

مسائل را نمی توان با زور، خشونت و اقدامات تروریستی حل و فصل کرد. باید منادی محبت و صلح باشیم. از مسئولان دولت های جهان، جوانان و مردم جهان می خواهیم تا در سایه محبت و صلح از اظهارات و شعارهای توهین آمیز تبری جسته و در راستای اشاعه صلح و مدارا تلاش کنند.

کلیسای ارمنی در طول حیات خود همواره و بی وقفه پیام رسان صلح، محبت و برادری بوده و می باشد، زیرا باور دارد خشونت و ترور پدیده هایی ضد الهی و ضد بشری بوده و محکوم می باشند.

عیسی مسیح می‌گوید: «خوشا به حال کسانی که برای برقراری صلح تلاش می کنند، زیرا آنان فرزندان خداوند نامیده خواهند شد.»
اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان
خلیفه ارامنه تهران

منبع: آلیک

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه