تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

واتیکان: باوجود صحبت‌های پاپ نظر کلیسا در مورد همجنسگرایان تغییر نکرده است

واتیکان اعلام کرد نظر کلسیا در مورد ازدواج همجنسگرایان تغییری نکرده و همان نظرات قبلی است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، به نقل از رویترز، پاپ فرانسیس در یک مستند از تشکیل خانواده همجنسگرایان حمایت کرده بود. حالا واتیکان اعلام کرده نظر کلیسا در مورد ازدواج این افراد و همینطور ایجاد اتحادیه‌های مدنی برای حمایت از حقوق آنها، تغییری نکرده است.

رهبر کاتولیک‌های جهان در یک مستند که به تازگی تولید و پخش شده از حقوق همجنسگرایان دفاع کرده و از اتحادیه‌های مدنی خواسته در راستای احقاق حقوق آنها تلاش کنند. پاپ فرانسیس در این مستند گفته همجنسگرایان نیز حق تشکیل خانواده دارند؛ آنها هم فرزندان خداوند هستند و حق دارند خانواده داشته باشند؛ کسی نباید به خاطر این حرف شرمنده باشد و یا آن را کنار بگذارد.

واتیکان اعلام کرده قسمت‌های مهمی از سخنان پاپ در مورد ازدواج همجنسگرایان و تشکیل اتحادیه‌های مدنی بریده و تحریف شده است. واتیکان با ارسال نامه‌ای به همه اسقف‌گری‌های خود در سرتاسر دنیا مواضعی از پاپ در این مورد را که درست و صحیح نامیده، به آنها ابلاغ کرده است.

گفتنی است، واتیکان معتقد است گرایش به همنجسگرایی گناه نیست اما عمل همجنسبازی گناه است. کلیسا معتقد است با همجنسگرایان باید با احترام برخورد شود.

مترجم: شفقنا

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.