تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

مجاز شدن مصرف مشروب و مقابله با قتل‌های ناموسی در امارات

امارات متحده عربی از تغییر قوانین اسلامی به منظور کاهش محدودیت برای مصرف مشروبات الکلی، مجازات قتل‌های ناموسی و دادن اجازه برای زندگی زنان و مردان نامحرم خبر داد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، امارات متحده عربی اعلام کرد که پس از بازنگری اساسی در قوانین اسلامی، برخی ممنوعیت‌ها در حوزه آزادی‌های شخصی از جمله مصرف مشروبات الکلی و زندگی مشترک بدون ازدواج را لغو می‌کند و قتل‌های ناموسی جرم تلقی می‌شوند.

در تغییرات اعلام‌شده نوع مجازات برای این قتل‌ها اعلام نشده ولی تاکید شده است که جرم‌انگاری این قتل‌ها با هدف «حمایت از حقوق زنان» انجام می‌شود.

به گزارش شبکه خبری «الجزیره»، در قوانین جدید شهروندان ۲۱ سال به بالا می‌توانند مشروبات الکلی بفروشند یا مصرف کنند و قوانین مربوط به جریمه و مجازات مشروب‌خواری لغو می‌شود.

پیش از این فروش مشروب در باشگاه‌های شبانه و ساحلی این کشور آزاد بود ولی شهروندان برای در اختیار داشتن این نوع مشروبات نیازمند مجوز بودند.

تغییر قوانین امارات متحده عربی مربوط به زندگی مشترک زن و مردی که به صورت رسمی با هم ازدواج نکرده‌اند نیز از دیگر تغییرات قوانین اسلامی دولت امارات است.

طبق قانون جدید، زوج‌هایی که ازدواج آنها ثبت نشده، می‌توانند با هم زندگی مشترک داشته باشند و این کار جرم نیست.

علاوه بر این، شهروندان خارجی ساکن این کشور در موارد خانوادگی از جمله ازدواج، طلاق و ارث، می‌توانند طبق قوانین کشور خودشان تصمیم‌گیری و اعمال قانون کنند.

این تغییرات قانونی بخشی از کوشش‌های امارات به منظور بهبود وضعیت قانون‌گذاری و سرمایه‌گذاری در این کشور عربی حاشیه خلیج فارس عنوان شده است.

امارات متحده عربی همچنین در اطلاعیه‌‌ای که درباره این تغییرات صادر کرده، بر «تحکیم اصول مدارا» تاکید کرده است.

منبع: گفتگوی ادیان

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.