خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

نقش مهم مسلمانان در پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا

شورای روابط اسلامی-آمریکایی اعلام کرد که حدود یک میلیون مسلمان در انتخابات ۲۰۲۰ شرکت کردند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، نتایج نظرسنجی های اخیر انجام شده در آمریکا نشان می دهد که مسلمانان و سازمان های اسلامی نقش مهمی در پیروزی «جو بایدن»،نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا ایفا کردند.

بر اساس این نظرسنجی ها کمپین های طولانی به رهبری فعالان مسلمان و عرب و با هدف تشویق به رای گیری در جوامع عرب و مسلمان به ویژه در ایالت هایی مانند میشیگان ، ویسکانسین ، فلوریدا ، تگزاس و پنسیلوانیا به بایدن در پیروزی در انتخابات کمک کرده است.

نظرسنجی ها تأیید می کند که ۷۰٪ از رای دهندگان عرب و مسلمان از جمله ۸۰،۰۰۰ آمریکایی عرب تبار در میشیگان از بایدن با کمک کمپین هایی به رهبری فعالان و نهادهای فلسطینی حمایت کرده اند.

یک نظرسنجی توسط شورای روابط آمریکایی – اسلامی (CAIR) نشان می دهد که در انتخابات گذشته مسلمانان رکورد بی سابقه ای را بر جای گذاشته و ۸۴ درصد آنها در انتخابات شرکت کردند.

بر اساس آمار منتشر شده از ۸۴ درصد شرکت کننده در انتخالبات ۶۹٪ به دموکرات ها و تنها ۱۷٪ به جمهوری خواهان رأی دادند.

شورای روابط اسلامی-آمریکایی اعلام کرد که حدود یک میلیون مسلمان در انتخابات ۲۰۲۰ شرکت کردند.

نظرسنجی دیگر انجام شده از سوی مرکز خدمات اقتصادی و اجتماعی جامعه عربی در «دیربورن» میشیگان نشان می دهد که ۷۰ هزار عرب به بایدن در این ایالت رای داده اند.

منبع: شبستان

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.