تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

انتقاد اقلیت‌های دینی از تصمیم تبعیض‌آمیز مقامات استان کبک کانادا

اقلیت‌های دینی ایالت کبک کانادا از صدور اجازه برگزاری تجمعات جشن‌های کریسمس در شرایط شیوع کرونا از مسئولان این استان انتقاد کردند. 

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، به نقل از استار، رهبران اقلیت‌های دینی در استان کبک کانادا، صدور مجوز دولت استانی برای برگزاری اجتماعات به مناسبت کریسمس در شرایط بحران کرونا را امری نادرست دانسته و این حرکت را نشانه‌ای از معیارهای دوگانه مقامات این استان خواندند.

این انتقادات چند روز پس از آن انجام شد که «فرانسوا لگاو» (Francois Legault) نخست‌وزیر این استان به مردم کبک وعده داد محدودیت‌های گردهمایی‌ها را از شب کریسمس به مدت چهار روز برخواهد داشت.

«یوسف فقیری»، نماینده شورای ملی مسلمانان کانادا گفت: این تصمیم، ناامیدکننده است. ما جامعه مسلمانان، یهودیان و سیک‌ها، اجازه برگزاری تجمعات در اعیاد دینی خود را نداشتیم.

لگاو روز پنجشنبه شرایط تعطیلات کریسمس را اعلام کرد و گفت: گروه‌های حداکثر ۱۰ نفره می‌توانند بین ۲۴ تا ۲۷ دسامبر گرد هم جمع شوند. این اقدام نشان‌دهنده تغییر اساسی قوانین موجود در این استان است که همه اجتماعات را در مناطقی که به عنوان مناطق قرمز طبقه‌بندی شده‌اند ممنوع کرده است.

فقیری افزود: اعتراض وی نسبت به این حرکت فقط مربوط به شیوع کرونا نیست. سازمان وی یکی از چند سازمانی است که در حال حاضر قانون سکولاریسم استان کبک را در دادگاه به چالش می‌کشد. این قانون کارمندان دولت از جمله معلمان را (با این استدلال که دولت باید از نظر دینی بی‌طرف باشد) از استفاده از نمادهای دینی از جمله حجاب در هنگام کار منع می‌کند.

نماینده شورای ملی مسلمانان کانادا گفت: دفاع مقامات این استان از این لایحه در حالی که اجازه اجتماعات کریسمس را می‌دهند نقض بی‌طرفی دینی است.

به گزارش ایکنا فقیری خاطرنشان کرد: ما همه اهالی کبک، از همه گروه‌های دینی مختلف در جامعه نقش‌آفرین هستیم. اما برای ارتقای این مشارکت، باید با همه یکسان رفتار شود و مسئله اساسی در همین جا است.
انتهای پیام

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.