خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

کشف گورستان اسلامی در اسپانیا + عکس

کارگران اسپانیایی به تازگی گورستانی باستانی در استان ساراگوسا، واقع در شمال شرقی اسپانیا کشف کرده‌اند که حاوی بقایای ۴۵۰۰ جسد مربوط به دوران اسلامی است. 

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، دانشمندان باستان‌شناسی کشف این مقبره را شگفت‌انگیز و غیرمنتظره توصیف و اعلام کردند که این کشف می‌تواند به آنها در درک بهتر وقایع فتح شبه جزیره ایبری به دست مسلمانان که از سوی تاریخ‌نگاران به دوران «فتح اسلامی اندلس» نام‌گذاری شده است، کمک کند.

کارگران اسپانیایی این مقبره را زمانی کشف کردند که در حال انجام عملیات راه‌سازی برای شهر «تاوست» که یک شهر کوچک در استان ساراگوسا است، بودند.

پس از حفاری گسترده در مساحتی حدود ۲۰ هزار متر مربع در این منطقه، باستان‌شناسان به ۴۰۰ قبر در این قبرستان که بقایای بیش از ۴۵۰۰ جسد در آن وجود دارد، دست یافتند.

حفاری‌ها در شهر تاوست در سال ۲۰۱۰ میلادی آغاز شده است و باستان‌شناسان اعلام کرده‌اند که این قبور با استناد به روش دفن آنها که بر اساس آداب و رسوم دین اسلام انجام شده است،‌ به دوران مسلمانان باز می‌گردد. از آن رو که همه این اجساد عظیم الجثه، طبق روش مسلمانان و به سمت مکه مکرمه به خاک سپرده شده‌اند.

پژوهشگران عقیده دارند که این کشف بزرگ بیانگر وجود جامعه مسلمان در این منطقه بوده است و امیدوارند که به محض تکمیل آزمایشات DNA بتوانند شواهدی حاکی از تبدیل این منطقه به یک منطقه اسلامی ارائه دهند.

به گزارش ایکنا، اتحادیه جوامع اسلامی اسپانیا، مسلمانان حدود چهار درصد جمعیت این کشورند که ۶۰ درصد مهاجر و ۴۰ درصد اسپانیایی هستند؛ بیشتر مسلمانان اسپانیا مراکشی‌تبار هستند؛ با این حال جمعیت قابل توجهی از مسلمانان پاکستانی و سنگالی نیز در شهرهایی مانند بارسلونا، والنسیا و لگرنیو زندگی می‌کنند.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.