تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

برگزاری دوره تخصصی شیعه شناسی در موسسه آموزش عالی علامه مجلسی

مهلت ثبت نام تا 20 آذر؛

دوره تخصصی سطح ۴(دکتری) شیعه شناسی ویژه برادران در مؤسسه آموزش عالی علامه مجلسی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، برگزار می شود.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، حجت الاسلام محسن کاردانپور، معاون آموزش و تهذیب مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره)، در جمع خبرنگاران از برگزاری دوره تخصصی سطح ۴ (دکتری) شیعه‌شناسی در اصفهان خبر داد و اظهار داشت: طلاب دارای مدرک سطح سه تخصصی و یا کارشناسی ارشد دانشگاه به همراه مدرک سطح سه عمومی حوزه می توانند برای دوره تخصصی سطح ۴ شیعه شناسی ثبت نام کنند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، از ۸۹ نفر از طلاب سطح سه تخصصی که از پایان نامه خود دفاع کرده اند و همچنین از دانش پژوهان فارغ التحصیل مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در مقاطع سطح سه تخصصی و کارشناسی ارشد برای حضور در رقابت آزمون و مصاحبه پذیرش سطح ۴ تخصصی شیعه شناسی دعوت به عمل آمده است.

معاون آموزش و تهذیب مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره)، تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت نکات و پروتکل های بهداشتی، تمهیدات لازم برای برگزاری آزمون و مصاحبه به صورت مجازی در کنار ثبت نام اولیه غیرحضوری در حال بررسی و ایجاد است.

وی با بیان این که این دوره با حداقل سه نفر و حداکثر پنج نفر برگزار خواهد شد، گفت: از بین شرکت کنندگان در آزمون، ۱۶ نفر که بالاترین نمره را کسب کنند انتخاب و پس از مصاحبه علمی ۸ نفر در دوره مذکور پذیرفته خواهند شد.

حجت الاسلام کاردانپور، منابع آزمون ورودی و مصاحبه را به صورت هماهنگ با آزمون تعریف شده با مراکز تخصصی حوزه های علمیه سراسر کشور ـ مرکز تخصصی شیعه شناسی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ـ عنوان کرد و گفت: شروع دوره از ابتدای بهمن سال جاری خواهد بود و تعداد واحد درسی تعریف شده برای این دوره تخصصی سطح ۴ شیعه شناسی، ۴۰ واحد درسی، ۲۰ واحد پایان نامه و ۱۵ واحد جبرانی برای رشته های غیرمرتبط است.

وی از مهلت ثبت نام تا بیستم آذر ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: ثبت نام به صورت غیرحضوری و از طریق نشانی dte.bz/ssee  امکان پذیر خواهد بود، همچنین آزمون ورودی ۱۰ دی ماه ۱۳۹۹ و مصاحبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۹ با توجه به شرایط و دستورالعمل های بهداشتی به صورت حضوری و یا مجازی برگزار خواهد شد.

منبع: شفقنا

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.