پژوهشگر حوزه مهدویت گفت: سه دیدگاه در مورد «ابن الانسان» در بهائیت وجود دارد و سه شخص متفاوت به این عنوان معرفی شده‌اند.

به گزارش ادیان نیوز؛ حجت‌الاسلام مجید حیدری‌فر در کمیسیون «مهدویت و چالش‌های سیاسی» و در مقاله‌ای با عنوان «نقد نگاه موعودگرایانه بهائیت در مفهوم ابن الانسان بر اساس متون ادیان» اظهار کرد: بهائیت فرقه‌ای است که حدود 200 سال قبل به وجود آمد و به دنبال اثبات مهدویت برای علی محمد شیرازی بوده است.

وی افزود: تطبیق آموزه‌های اسلامی با ادعاهای شخصی، شیوه بهایی‌ها برای تحقق اهدافشان است و در این زمینه به موارد متعدد تاریخی استناد می‌کنند.

این پژوهشگر حوزه مهدویت با بیان اینکه ابن الانسان از آموزه‌هایی است که در عهد عتیق و عهد جدید به آن اشاره شده است گفت: یهودی‌ها معتقدند ابن الانسان همان مسیح است و مسیحی‌ها نیز همین عقیده را دارند با این تفاوت که عیسی(ع) در روز پایانی جهان باز خواهد گشت.

وی ادامه داد: در اسلام هم دو دیدگاه در مورد ابن الانسان دیده می‌شود که مهمترین آن، دیدگاه سید بن طاووس و منطبق با مهدی موعود(عج) است.

حجت‌الاسلام حیدری‌فر خاطرنشان کرد: در بهاییت سه دیدگاه در مورد ابن الانسان وجود دارد؛ نخست پیامبرنما بودن آن که حضرت محمد(ص) را ابن الانسان می‌داند، عباس افندی هم علی محمد باب را به این مقام معرفی کرده و دیدگاه سوم هم مربوط به شوقی افندی است که مفهوم ابن الانسان را با شخص حسین علی نوری تطبیق کرده است.

  • منبع خبر : حوزه