تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

اقدام یک مسلمان تحسین هندوها را برانگیخت

اعضای یک معبد هندو از مسلمانی که به آنها زمین برای جابه‌جایی معبد اهدا کرده بود، قدردانی کردند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، این معبد هانومان (از خدایان آئین هندو) که در ناحیه روستایی شهر بنگلور(Bengaluru) مرکز استان کارناتاکا قرار دارد، به دلیل پروژه گسترش بزرگراه نزدیک خود باید تغییر مکان پیدا می‌کرد.

پس از اینکه اعضای معبد برای تغییر مکان معبد نیاز به زمین پیدا کردند، اچ ام جی باشا (HMG Basha) از مسلمانان منطقه در حدود ۱۵۰ متر مربع از زمین خانوادگی خود را به معبد بخشید.

اعضای معبد با پوستری که در خارج از معبد نصب کرده از باشا به خاطر این اقدام سخاوتمندانه تشکر کردند. تصویر این پوستر به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است.

ام.دی بیرِگوا (MD Byregowda) رئیس این معبد گفت: در دورانی که درباره تنش‌های هندو ـ اسلامی مطالب زیادی نوشته شده است، تصمیم باشا برای حمایت از معبد ما مورد استقبال قرار گرفته است. این باعث خوشحالی کسانی شده که برای حفظ این معبد تلاش می‌کنند و یادآور این است که هندوها و مسلمانان یکدیگر را خواهر و برادر می‌دانند.

ساخت معبد با هزینه ۱ کرور روپیه (تقریبا معادل ۱۳۵ هزار دلار) در ژانویه برابر با اوایل دی ماه آغاز می‌شود.

منبع: ایکنا

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.