تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

ماموستا مرادی: اقدام دستگاه‌های امنیتی در برخورد با تهدیدکنندگان امنیت ‌قابل تقدیر است

ماموستا مرادی، امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با اشاره به اتفاقات اخیر کرمانشاه گفت: از اقدامات بجا و به موقع و قاطعانه دستگاه قضایی استان و سایر دستگاههای امنیتی و انتظامی در برخورد با تهدیدکنندگان امنیت قدردانی می‌کنم.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)؛ ماموستا عبدالرحمان مرادی در خطبه های نماز جمعه کرمانشاه در مسجد جامع شافعی که با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، افزود: با کسانیکه امنیت فرهنگی و اجتماعی این شهر را زیرسوُال بردند و دل مردم شریف و متدین کرمانشاه را بدرد آوردند، برخورد کردند از طرف خود و نمازگزاران و جامعه اهل سنت تقدیر و تشکر می کنم.

ماموستا مرادی اضافه کرد: باتوجه به حوادث تلخی که در داخل شهر صورت گرفت، زورگیری ازیک خانم جوان و ضرب و شتم او و متواری شدن مجرمان و هتک حرمت در مکان تاریخی مذهبی تکیه معاون الملک که محل آیین های مذهبی بوده، لازم می دانم از اقدامات بجا و بموقع و قاطعانه دستگاه قضایی استان و سایر دستگاه‌های امنیتی و انتظامی استان با کسانیکه امنیت فرهنگی و اجتماعی این شهر را زیرسوال بردند قدردانی می کنم.

او در ادامه گفت: مرگ یک قضیه حتمی و غیرقابل انکار بوده و با فرارسیدن اجل و وقت مقرر از طرف پرورگار این امر انجام خواهد شد.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه تصریح کرد: بعد از مرگ اتفاقات عجیب و غریبی در انتظار بشریت است عاصیان و کفار و منافقان و مشرکان در آخرت، سلام و نفرین، سوال و توبیخ، انداختن گناه و جرم به گردن دیگران و لعن را نسبت به هم انجام می دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه گفت و گوهای تلخ و شیرین بسیاری پس از مرگ بوقوع خواهد پیوست، اظهار داشت: گفت و گوی مومنان با مومنان، مجرمان با مجرمان، مجرمان با مومنان، مومنان با مجرمان، فرشتگان با مومنان و مجرمان به وقوع می پیوندد.

وی در ادامه گفت: در یکی از مقاطع سوره مبارکه مدثر نمونه ای از این گفتمان بین مومنان و مجرمان صورت می گیرد که برای ما مشکل گشا خواهد بود، زمانی اصحاب الیمین به بهشت رفته و از نعمات الهی برخوردار می شوند از حال مجرمان و علت گرفتار شدن آنان در آتش می پرسند که الله رب العالمین با لطف خویش پرده از آنان برمی دارد و مجرمان خود جواب اصحاب الیمین را این گونه خواهند داد: چرا شما در سقر گرفتار شدید: گفتند: ما نماز نمی خواندیم، اطعام مساکین را انجام نمی دادیم، زکات و انفاق را فراموش کردیم، با غافلان و اهل باطل هم نشین بودیم، وروز جزا و آخرت را تکذیب می کردیم، تا زمانی که مرگ ما فرا رسید و ما از رحمت خدا و شفاعت شافعان محروم گشته و گرفتار سقر شدیم.

منبع: ایرنا

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.