تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

جامعه جهانی برای بازگشت آوارگان سوری و عراقی تلاش کند

پاپ فرانسیس:

رهبر کاتولیک‌های جهان ضمن ابراز همدردی با مسیحیان در سوریه و عراق گفت: به فکر مسیحیانی هستم که مجبور شدند به خاطر فرار از جنگ و برای یک زندگی بهتر، خانه‌هایشان را ترک کنند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در کلیپ تصویری که روز پنجشنبه۲۰ آذر به مناسبت یک نشست اینترنتی که توسط واتیکان با بیش از پنجاه سازمان غیردولتی کاتولیک در منطقه برگزار شد، سخن می‌گفت، تأکید کرد: من به ویژه در فکر آن کسانی هستم که مجبور شدند به خاطر فرار از جنگ و برای یک زندگی بهتر، خانه‌هایشان را ترک کنند.

پاپ در پیامش آورده است: به خصوص به فکر مسیحیانی هستم که مجبور شدند اماکنی را ترک کنند که در آن متولد و بزرگ شده‌اند، باید تشویق کنیم که حضور مسیحیان در این سرزمین‌ها به همان صورت گذشته ادامه یابد که این امر نشانه صلح، پیشرفت، توسعه و منافع میان افراد و ملت‌ها خواهد بود.

وی در خصوص آوارگانی که تمایل دارند به کشورهایشان بازگردند نیز از جامعه جهانی خواست که هرچه در توان دارد به کار گیرد تا این افراد با تضمین امنیت و شرایط اقتصادی ضروری به کشورهایشان بازگردند.

پاپ از سازمان‌های کاتولیک خواست که به مشکلات خطرناکی فکر کنند که ملت‌های عزیز در سوریه و عراق و کشورهای مجاور از آن رنج می‌برند.

سازمان غیر دولتی حمورابی که از حقوق مسیحیان در عراق حمایت می کند، در این باره اعلام کرد که تا سال ۲۰۰۳ حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسیحی در عراق زندگی می‌کردند که در حال حاضر این تعداد به ۴۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر کاهش یافته است.

منبع: محبت نیوز

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.