تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

دادگاه لاهه خواستار ارائه اسناد بیشتری در مورد نسل‌کشی مسلمانان چین شد

دادگاه بین‌المللی کیفری خواستار ارائه اسناد و مدارک بیشتری در رابطه با اتهام نسل‌کشی مسلمانان اویغور شد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، دادگاه بین‌المللی لاهه (ICC) برای بررسی ادعای نسل‌کشی مسلمانان ایغور به دست حکومت کمونیستی چین خواستار ارائه مدارک بیشتری از سوی شاکیان شد. 

شاکیان این پرونده یعنی دولت در تبعید ترکستان شرقی و جنبش ببدارسازی ملی ترکستان که پرونده نسل‌کشی مسلمان ایغور به دست حکومت چین را در دادگاه لاهه مطرح کرده‌اند تاکنون اسنادی درباره انتقال اجباری مسلمانان ایغور از تاجیکستان و کامبوج به خاک چین ارایه کرده اند. این درحالی است که چین به دادگاه بین‌المللی لاهه نپیوسته است.

دادگاه لاهه اعلام کرده است اسناد ارائه‌شده برای بررسی همه‌جانبه این پرونده کافی نیست.

اجلاس سالانه این دادگاه ۱۴تا۱۶دسامبر (۲۴تا۲۶آذر) برگزار می‌شود و قرار است درمورد این پرونده تصمیم گیری شود. باتوجه به فرصت کم شاکیان برای ارائه اسناد، دادگاه لاهه گفته است این پرونده تا ارائه کامل اسناد مفتوح خواهد ماند. وکلای شاکیان می‌گویند شواهد بیشتری به دادگاه ارائه کرده‌اند و برخی از شواهد نیز به دلیل محدودیت‌های سفر در دوره کرونا با تاخیر بیشتری به دادگاه ارائه خواهد شد.

این اولین شکایت رسمی از چین درباره جنایت علیه مسلمانان ایغور است.

منبع: گفتگوی ادیان

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.