تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

آیین‌های سال نو میلادی در قلب پایتخت آغاز شد

همزمان با سالروز ولادت حضرت عیسی (ع)، آیین‌های مذهبی هموطنان آشوری به مناسبت سال نو میلادی در کلیسای انجیلی آشوری سن توما واقع در محله گل‌ها در منطقه ۶ شهر تهران برگزار شد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، در این مراسم که ظهر جمعه و با حضور  محمد جواد حق شناس و احمد مسجد جامعی اعضای کمیسیون اجتماعی فرهنگی شورای شهر، تورج فرهادی شهردار منطقه ۶ برگزار شد؛ هموطنان آشوری با حفظ پروتکل‌های بهداشتی و با شکلی متفاوت از سال‌های دیگر مرا سم نیایش روز ولادت حضرت عیسی(ع) را برگزار کردند.

تورج فرهادی، شهردار منطقه ۶ در این مراسم طی سخنانی خطاب به هموطنان آشوری با تبریک سال نو میلادی گفت: حضرت مسیح تجلی و ظهور اراده حضرت حق برای هدایت و سعادت بشر است و بشارت رحمت و نوید بخش رهایی انسان از خشونت، ظلم، تیره روزی و نگون بختی که حرکت به سوی آگاهی و آزادی را برای انسان به ارمغان می آورد.

وی افزود: بر خلاف تبلیغات گسترده و دروغ پراکنی های ضد انسانی که اسلام هراسی را ترویج می کنند و مبتنی بر آموزه های مذهب اسلام، آیین دوستی و مهرورزی از ارزش های کلیدی و راهبردی مسلمانان است و این دو مفهوم الهی در تعامل مسلمانان و مسیحیان در طول تاریخ همواره از نکات و نقاط برجسته ای بوده که هیچ گاه دشمنان مسیح و حضرت رسول اکرم (ص) و پیروان تاریکی و مدافعان تعدی نتوانسته اند خللی در آن ایجاد کنند.

فرهادی ادامه داد: نگاه اسلام به مسیح نگاهی اخلاقی، ارزشی و الهی است که جایگاه ممتازی به حضرت مسیح در میان مسلمانان بخشیده است و شان و منزلت ویژه ای برای ایشان قائل است تا حدی که در قرآن کریم مسیح به عنوان یکی از اسوه های برتر اخلاقی معرفی شده که هر انسان موحد و آزاده ای به رعایت و التزام و اهتمام به این زیبایی های اخلاقی توصیه شده است.

همچنین احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران نیز در سخنانی با اشاره به همزمانی آیین یلدا و مفهوم غلبه نور بر ظلمت در روایات اساطیری مشرق زمین  و ولادت عیسی مسیح که براساس شواهد تاریخی در سرآغاز زمستان صورت گرفته را حاوی آموزه های عظیم و پیامی هدایت بخش عنوان کرد که باید مورد بازخوانی قرار بگیرد.

منبع روابط عمومی شهرداری
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.