تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

شهید باقر النمر، افشاگر خیانت تفکر وهابیت به اسلام بود / شهادت شیخ نمر نفاق سازمان‌های بین‌المللی را نشان داد

وبینار گرامیداشت سالگرد شهادت شیخ باقر النمر؛

سخنرانان وبینار گرامیداشت پنجمین سالگرد شهادت شیخ باقر النمر، روحانی شیعه عربستانی، وی را افشاگر خیانت‌های رژیم وهابی سعودی به وحدت جهان اسلام دانستند. آنها همچنین اعلام کردند که شهادت وی، نفاق و دورویی سازمان‌های بین‌المللی در دفاع از حقوق بشر را افشا کرد. 

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، مرکز امت واحده با همکاری بنیاد بین المللی عاشورا و ستاد بزرگداشت شهید النمر در بحرین به مناسبت پنجمین سالگرد شهادت شیخ نمر باقر النمر و به منظور بزرگداشت شهدای مقاومت اسلامی که خون پاک آنان توسط حکام ظالم و استکبار جهانی به ناحق ریخته شده است، وبیناری با عنوان «اندیشه سیاسی شهید نمر» برگزار کرد.

در این وبینار که جمعی از علما و اندیشمندان و شخصیت‌های سیاسی و مطبوعاتی از لبنان، بحرین، ایران و عراق شرکت داشتند، سید فادی السید، رییس مرکز امت واحده در سخنان افتتاحیه خود درباره مفهوم فریادرسی شهید نمر در بیداری امت و افشای جنایات مستکبران و دعوت مردم برای تحقق آزادی و عزت و کرامت گفت: شهید نمر شجاعانه و بدون هراس از حکم اعدام رژیم دیکتاتوری آل سعود توانست ماهیت آنان را افشا نماید و این رژیم سفاک وی را مظلومانه سر بریده و جسد پاک او را تاکنون تحویل بازماندگان نداده زیرا این رژیم از جسد وی نیز هراس داشته است.

وی افزود: رژیم آل سعود یک نظام دیکتاتور، مستبد، کینه‌توز است که طرح‌های صهیونیستی آمریکایی را در منطقه به اجرا در می‌آورد.

وی  از مقامات سعودی خواست تا هر چه زودتر جسد پاک این شهید را تحویل دهد زیرا به گروگان گرفتن پیکر ایشان بر خلاف حقوق انسان و قوانین بین‌المللی است.

شیخ ماهر الحمود، رئیس اتحادیه علمای مقاومت به نقش علما در رویارویی با ظلم اشاره و بر ضرورت استقلال از یوغ سلاطین ظلم تاکید کرد و گفت: جنایات وحشیانه‌ای که رژیم آل سعود علیه شهید نمر و دیگر مخالفان داشته و اقدامات تجاوزگرایانه وهابیت علیه دین اسلام محکوم است و هیچ ارتباطی با اهل سنت و جماعت ندارد و آنان از این اقدامات تبری می‌جویند زیرا این فرقه وهابیت طرح‌های صهیونیستی و آمریکایی را به اجرا در می‌آورد و همواره کرامت انسانی را پایمال کرده زیرا آنان خادمان صهیونیست هستند.

دکتر راشد الراشد، رئیس مرکز بزرگداشت میراث شهید النمر در بحرین در سخنان خود درباره ویژگی‌های فکری، سیاسی و دینی و نیز اندیشه‌های اصلاح‌گرایانه شهید نمر سخن گفت و تأکید کرد: این شهید سمبل آزادگی، مقاومت و شهادت برای تمامی گروه‌های معارض در سراسر جهان بود.

این فعال سیاسی بحرین تاکید کرد: اقدامات شنیع رژیم آل سعود نشان داد که رژیم از این شهید هراس شدید داشت زیرا توانست عرش طاغوتیان را به لرزه درآورد و به همین دلیل صدای وی را خاموش کردند ولی به طور قطع نمی‌توانند راه جهاد او را قطع کنند.

در ادامه این نشست شیخ محمد الزعبی، عضو شورای مرکزی مجمع علمای مسلمان در لبنان به دفاعیه‌ای به نام «دفاعیه کرامت» از شهید نمر اشاره  کرد و گفت: این شهید با این دفاعیه، ظلم و ظالمان رژیم سفاک و قاتل را رسوا نمود و نفاق سازمان‌های بین‌المللی را نیز افشا کرد.

وی تأکید کرد که اگر این سازمان‌ها در شعارهای خود در دفاع از حقوق بشر راستگو بودند باید او را قهرمان و سمبل آزادی و کرامت انسانی بدانند. شیخ نمر اعلام کرد که این تظلم‌نامه، همه قاتلان وی را رسوا خواهد ساخت زیرا آنان رژیم خود را بر اساس سرکوب و برانگیختن فتنه‌های مذهبی استوار کرده‌اند.

شیخ الزعبی در پایان اعلام کرد که شهید نمر شهید یک مذهب معین نیست بلکه شهید اسلام است زیرا هر آزاده‌ای در جهان شهادت او را گرامی می‌دارد.

شیخ توفیق علویه، نویسنده و پژوهشگر از لبنان درباره شهادت امام حسین(ع) مطالبی را مطرح و مقایسه‌ای بین ایشان و حضرت یحیی انجام داد و گفت: مشترکات زیادی میان این دو پیامبر الهی وجود دارد.

همچنین شیخ رسول باقری، پژوهشگر از ایران فرازهایی از پیام مقام معظم رهبری به مناسبت شهادت شیخ نمر را قرائت نمود و درباره ویژگی‌های این شهید سخن به میان آورد.

خانم لیندا طبوش از لبنان درباره مفاد حقوق بشر و موضوع نقض آن از سوی حکام مستبد و جنایتکار مطالبی ارائه نمود و اقدامات سرکوب‌گرایانه رژیم آل سعود را مخالف همه قوانین و عهدنامه‌های حقوق بشری دانست و خواستار افشا و محکومیت جنایات این رژیم در دادگاه‌ها و محافل حقوقی بین المللی شد.

خانم فاتن الربیعی از عراق درباره نحوه ارسال و تبیین پیام شهید شیخ نمر به جوانان مطالبی را بیان و بر ضرورت الگو گرفتن جوانان از شهیدان راه حق و آزادی تأکید کرد.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.