خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

فروش اطلاعات مسلمانان به آمریکا این‌بار با اپلیکیشن نماز + فیلم

براساس یک گزارش که به تازگی منتشر شده، یک اپلیکیشن مشهور تعیین اوقات نماز، اطلاعات کاربران مسلمان خود را به آمریکا می‌رسانده است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، براساس گزارشی که نشریه آنلاین Motherboard متعلق به گروه رسانه‌ای آمریکایی ـ کانادایی Vice Media منتشر کرده است، این برنامه که Salaat First(الصلاه اولاً) نام دارد و اوقات شرعی را  به مسلمانان یادآوری می‌کند، اطلاعات مربوط به کاربران خود از جمله موقعیت مکانی آن‌]ها را به یک شرکت فروخته است؛ اطلاعاتی که در نهایت به دست دولت ایالات متحده می‌رسد.

براساس این گزارش، شرکتی که این داده‌ها را جمع‌آوری می‌کند و می‌فروشد یک شرکت فرانسوی به نام Predicio است که با زنجیره تأمین اطلاعات مربوط به یک پیمانکار آمریکایی ارتباط دارد.

برخی از آژانس‌هایی که این پیمانکار با آنها کار کرده شامل گمرک و حفاظت از مرز ـ بزرگترین آژانس اجرای قانون فدرال وزارت امنیت داخلی ایالات متحده ـ و اداره تحقیقات فدرال FBI  است.

Salaat First که بیش از ۱۰ میلیون‌بار در Android دانلود شده است، می‌تواند مکان کاربران خود را ردیابی کند.

در نوامبر گذشته، گزارش دیگری مبنی بر فروش اطلاعات یک برنامه دیگر به نام Muslim Pro به ارتش ایالات متحده رسانه‌ای شده بود.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.