تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

انتقاد از معماری غربی ساختمان‌های مکه جنجالی شد

استاد مسلمان معماری دانشگاه ایالتی کالیفرنیا از طراحی نامتناسب ساختمان‌های اطراف مسجدالحرام و تقلید از معماری آمریکایی در طراحی آنها انتقاد کرد که این امر موجی از آرای موافق و مخالف کاربران فضای مجازی را در پی داشت.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، به نقل از سی ان ان، انتقاد اسعد ابو خلیل، استاد لبنانی‌تبار معماری در آمریکا که در توئیتی از طراحی معماری ساختمان‌های اطراف مسجدالحرام در مکه از دولت عربستان انتقاد کرده بود، جنجال گسترده‌ای بپا کرد.

ابو خلیل در تاریخ ۱۴ ژانویه، در صفحه رسمی خود در توئیتر نوشت: اگر من خصومت سیاسی با رژیم سعودی نداشتم، این (معماری) برای خصومت من کافی بود. به زشتی معماری نگاه کنید: استفاده از معیارهای سلیقه مبتذل معماری لاس‌وگاس در مکه.

این توییت واکنش صدها کاربر توییتر را برانگیخت و برخی از آنها با کاریکاتوری او را به سخره گرفتند. این معمار منتقد، کاریکاتوری که یکی از منتقدان از او کشیده و او را در سطل زباله نشان می‌داد، منتشر کرد و نوشت: این قرار بوده من باشم. این نقاش بیشتر در نقاشی بلوز مهارت داشته است.

قابل ذکر است که چندین آسمان‌خراش بلند با طراحی غربی، مسجدالحرام را احاطه کرده‌اند که این موضوع انتقادات زیادی را برانگیخته است. منتقدان عقیده دارند که این ساختمان ها شخصیت مذهبی و معنوی این شهر مقدس را برای مسلمانان جهان خراب می‌کند در حالی که موافقان این نوع معماری معتقدند این بناها وجهه‌ای مدرن و شخصیتی نو به شهر می‌بخشند.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.