تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

وعده سیاستمدار افراطی هلند برای تأسیس وزارت اسلام‌زدایی

رهبر حزب راست‌گرای افراطی آزادی هلند وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو، وزارتخانه «اسلام‌زدایی» تأسیس کند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، به نقل از ندرلندز تایمز، «خیرت ویلدرز»، رهبر حزب راست‌گرای افراطی آزادی در هلند، وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) برای مقابله با اسلام در این کشور، وزارت اسلام‌زدایی ایجاد کند.

این حزب تندرو در وب‌سایت رسمی خود برنامه انتخاباتی خود برای سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ را منتشر کرده که شامل تأسیس وزارت «مهاجرت، بازگشت پناهندگان و اسلام‌زدایی» است.

وی همچنین متعهد شد که این کشور در صورت پیروزی حزبش، پذیرای پناهجویان و مهاجران مسلمان نخواهد بود؛ مساجد و مدارس اسلامی را ممنوع کرده و از گسترش اندیشه اسلامی از طریق قرآن جلوگیری کند.

این برنامه انتخاباتی همچنین شامل اعمال ممنوعیت استفاده از روسری در مکان‌های عمومی، متوقف کردن درخواست‌های پناهندگی و تعطیلی مراکز پناهندگان بود.

همچنین در برنامه انتخاباتی وی آمده است که به افراد دو تابعیتی حق شرکت در انتخابات و رأی دادن داده نمی‌شود.

حزب راست‌افراطی آزادی هلند به رهبری ویلدرز در ماه ژوئن (خرداد) اعلام کرد پاییز امسال مسابقه کاریکاتوری با موضوع پیامبر اسلام‌(ص) برگزار می‌کند که با محکومیت شدید جهان اسلام مواجه و در نهایت لغو شد.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.