خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

اعلام برنامه‌های فرهنگی هنری ادیان توحیدی برای دهه فجر در فارس

طی جلسه‌ای با حضور نمایندگان ادیان توحیدی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد و معاون شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس، برنامه‌های فرهنگی و هنری ادیان توحیدی برای ایام‌الله دهه فجر در این استان، مطرح و اعلام شد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، جلسه کارگروه برنامه‌های فرهنگی و هنری ایام‌الله دهه فجر، چهارشنبه اول بهمن با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، جمعی از مسئولان فرهنگی و تبلیغاتی و روسای انجمن‌های کلیمیان، زرتشتیان و ارامنه شیراز برگزار و برنامه‌های پیروان ادیان توحیدی ویژه ایام‌الله دهه فجر، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت برنامه‌های چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: این کارگروه تصمیم دارد با اجرای برنامه هایی ارزشمند با حمایت و همراهی ادیان توحیدی همانند سالهای قبل پررنگ و تاثیرگذار حضور داشته باشد.

صابر سهرابی خاطرنشان کرد: هر چند امسال شیوع بیماری کرونا باعث شد برخی برنامه ها به صورت مجازی باشد، اما اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نظر دارد، برنامه هایی را از پیش تعریف کند که قابلیت های اجرا در زمان فعلی را داشته باشد.

سهرابی افزود: برنامه‌های امسال که باهمکاری انجمن‌های ادیان توحیدی برگزار می‌شود، می تواند شامل، مسابقات فرهنگی ورزشی به صورت مجازی و عطر افشانی قبور شهدای ادیان توحیدی، تجلیل از خانواده های شهدای ادیان توحیدی، دعا و نیایش به شکرانه امنیت و تجلیل از نخبگان ادیان توحیدی باشد که این برنامه ها با روزشمار ایام الله دهه فجر همگام سازی و اجرایی خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، گفت: حوزه فرهنگ و هنر برنامه هایی را در دستور کار چهلیمن سالگرد جمهوری اسلامی داشته که با مناسبت‌های خاص یوم الله بهمن ماه همسو بوده و امید است همه اهالی ادیان توحیدی برنامه هایی را در این دهه داشته باشند که به ارتقاء سطح فرهنگی جامعه کمک کند.

رئیس انجمن زرتشتیان نیز از تعریف و تدوین برنامه‌هایی به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با استفاده از بستر فضای مجازی خبر داد و اضافه کرد که این انجمن آمادگی همکاری و همراهی با برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد.

در ادامه رئیس انجمن کلیمیان شیراز نیز گفت: فعالیت‌هایی در حال برنامه ریزی‌ست و تعدادی از آنها نیز اجرایی شده است و نتایج آن در دهه فجر مشخص خواهد شد.

او گفت: بخشی از این برنامه‌ها شامل مسابقات شطرنج ویژه نوجوانان، مسابقه نقاشی با موضوع انقلاب اسلامی و دهه فجر امسال، اجرای موسیقی ادیان توحیدی چه به صورت گروهی و چه به صورت اختصاصی که این انجمن در فضای مجازی نیز آنها را نشر داده خواهد داد و همچنین وبینارهای تخصصی در مورد مسائل اجتماعی که در دوران کرونا انجام شده است می تواند بستری مناسب برای پرداختن به برنامه های دهه فجر باشد.

رئیس انجمن ارامنه شیراز نیز همراهی و همکاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برای برپایی فعالیت های فرهنگی هنری این ایام را مایه خرسندی و افتخار دانست.

رضا جاویدی معاون فرهنگی شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی نیز گفت: شعار امسال «انقلاب اسلامی بالنده و مقتدر چون کوه استوار » انتخاب شده و با توجه به اینکه حضور مردمی به صورت خودرویی است.

جاویدی گفت: باید شرایط برای حضور را بهتر از قبل فراهم کرد و بدانیم که این ایام مقارن با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) است و با در نظر داشتن وضعیت نشاط و شادابی مردم، برنامه ریزی هایی داشت.

مهرابی کارشناس ادیان توحیدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز برنامه هایی را پیشنهاد داده و مقرر شد جمع بندی برنامه های مشترک و اختصاصی انجمن های مختلف ادیان توحیدی به صورت کامل ارائه و به مرحله اجرا برسد.

منبع ایسنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.