تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تعرض اسلام‌ستیزانه به مسجد شهر «اوبنرو» دانمارک

در حالی که کنشگران درباره تشدید اسلام‌ستیزی در غرب هشدار داده‌اند، یک مسجد در نزدیکی مرز دانمارک با آلمان هدف حمله و تعرض یک فرد مهاجم قرار گرفت.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، رسانه‌ها از حمله ضد اسلامی یک فرد ناشناس به مسجد شهر مرزی «اوبنرو» در جنوب دانمارک خبر دادند.

بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، یک مسجد ترکیه‌ای در نزدیکی مرز دانمارک و آلمان هدف یک حمله اسلام ستیزانه قرار گرفت و فرد مهاجم در دیوارهای مسجد، جملاتی موهنی علیه اسلام نوشت.

«هرسیت توکای» رئیس هیات امنای مسجد شهر اوبنرو در دانمارک خبر داد، او جمعه ساعت ۱۸ به وقت محلی مسجد را ترک کرد و ۱۱ صبح شنبه زمانی که برگشت، متوجه تعرض به مسجد و نوشته‌های موهن علیه پیامبر عظیم‌الشان اسلام شد.

مسجد شهر ابنرو که تحت نظارت «بنیاد اسلامی دانمارک-ترکیه» فعالیت دارد، به دلیل همه گیری ویروس کرونا تقریبا بسته بود و نمازگزاران در آن حضور ندارند.

توکای خبر داد، تعرض و حمله به مسجد اوبنرو به پلیس دانمارک گزارش داده شده و مسئولان این اداره از آغاز تحقیقات درباره این پرونده خبر داده‌اند.

حمله اسلام ستیزانه به مسجد اوبنرو در شرایطی انجام شده که اظهارات چندی قبل و ضد اسلامی وزیر خارجه دانمارک در حمایت از مواضع فرانسه خبرساز شده بود.

«جپه کوفود» وزیر خارجه دانمارک اوایل آبان ماه در حمایت از اهانت مقام‌های فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) با استفاده از عباراتی چون آزادی بیان گفته بود: «دانمارک با فرانسه ابراز همبستگی می‌کند».

منبع فارس
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.