تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

اردوغان خواستار توقف اسلام‌هراسی و بیگانه‌ستیزی شد

رئیس‌جمهور ترکیه با انتقاد از تبدیل شدن رسانه‌های اجتماعی غربی به بستری برای ترویج اسلام‌هراسی و بیگانه‌ستیزی، از جامعه جهانی خواست مانع این روند شود.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به رواج یافتن محتواهای ضد اسلامی و نژادپرستانه در رسانه‌های اجتماعی غربی، خواستار پایان اسلام‌هراسی و بیگانه‌ستیزی در بستر رسانه‌های دیجیتال شد.

وی افزود: جامعه جهانی باید اقدامی کند تا فجایعی مانند بوسنی، رواندا و کامبوج دیگر تکرار نشود.

اردوغان با بیان اینکه همزمان با همه‌گیری کووید۱۹، «ویروس نژادپرستی» هم به‌شکل فزاینده‌ای در حال منتشر شدن در جهان است، اظهار داشت: بشریت دوران سختی را طی می‌کند. افزایش قابل توجهی در اقدامات خشونت‌بار علیه مساجد و کلیساها رخ داده است.

وی «تروریسم نژادپرستانه» را تهدید امنیتی برای صلح اجتماعی دانسته و تصریح کرد: جرائم متعصبانه و نفرت‌بار علیه برخی اقشار جامعه با هویت‌های قومیتی، مذهبی، ظاهری و زبانی متفاوت هر روز افزایش می‌یابد

اردوغان در جمع نمایندگان حزب عدالت و توسعه، گفت: پارلمان ترکیه باید به‌زودی منتظر دریافت بسته لوائح اصلاحات اقتصادی باشد.

وی که پیش تر بر لزوم اعمال برخی اصلاحات دولتی برای پیشرفت اقتصادی ترکیه در سال جاری تاکید کرده بود، توضیح داد: به زودی بسته اصلاحی جدیدی را که در حال نهایی شدن است، برای بررسی پارلمان به آنها تقدیم می‌کنیم.

به نوشته آناتولی رئیس‌جمهور ترکیه ضمن تاکید بر اهمیت این اصلاحات برای پیشبرد این کشور تا سال ۲۰۲۳، گفت این اقدام در ادامه اصلاحات اقتصادی است که حزب عدالت و توسعه در زمان روی کار آمدن در سال ۲۰۰۲، آغاز کرد.

اردوغان پیشتر هم درباره موضوع اسلام‌هراسی در کشورهای اروپایی گفته بود: تنفر ضد اسلامی نه تنها جان ۶ میلیون مسلمان در اروپا را تهدید می‌کند، بلکه به حفره سیاهی در ارزش‌های اروپایی بدل شده است.

منبع فارس
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.