خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

معلومات بیشتر درباره ادیان سبب خوب زیستن می‌شود

همگان را به بازآموزی سایر ادیان توصیه می‌کنم؛ مخصوصاً مسئولان و تصمیم‌گیرندگان ادیان مختلف را دعوت می‌دهم که مطالعات خود در زمینه سایر ادیان را گسترش دهند، چراکه هر چه سطح معلومات گسترده‌تر باشد، به هم‌زیستی، بردباری و زیستن خوب و زیبا با سایر ادیان کمک خواهد کرد. 

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، گردهمایی وبیناری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیروان ادیان توحیدی و رونمایی از کتاب «شهدای پیروان ادیان توحیدی» با حضور سیدعباس صالحی، وزیر ارشاد، محسن جوادی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شارلی انویه تکیه، نماینده آشوریان در مجلس، همایون سامه‌یح نجف‌آبادی، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، توماس میرم، اسقف اعظم کلیسای آشوریان کلدانی ارومیه، موبد فریبرز شهزادی، رئیس انجمن زرتشتیان یزد، اردشیر خورشیدیان، رئیس انجمن موبدان زرتشتی کشور و حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب، در این نشست به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن تبریک سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گفت: من به عنوان رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب، بین پیروان ادیان توحیدی و غیرتوحیدی و بین آحاد بشر هیچ تفاوتی نمی‌بینم و رساله فقهی بنده این است که همه انسان‌ها در همه ظواهر مشترک هستند و هیچ حکم فقهی متفاوتی ندارند.

وی ادامه داد: متأسفانه کج‌فهمی و بد‌فهمی از مفهوم ادیان، انسان‌ها را در قرون گذشته به جنگ و اختلاف واداشته و در حقیقت این انسان‌ها بوده‌اند که جنگ را بر دین تحمیل کرده‌اند و گرنه هیچ دینی جنگ را در ذات خود قبول یا تأیید نمی‌کند. ان‌شاءالله بشریت دیگر جنگ دینی و غیردینی را تجربه نکند، اما در دهه اخیر با جنگ‌های مذهبی مواجه شدیم که مرتبه‌ای دیگر از جنگ‌های دینی است و ان‌شاء‌الله برای همیشه پایان یابد و نام سردار بزرگ ما یعنی شهید سلیمانی که در پایان‌بخشی به جنگ‌های مذهبی تلاش کردند را گرامی می‌داریم.

حجت‌الاسلام نواب تأکید کرد: طی یک سال گذشته، با توجه به اینکه هیچ دستاورد بشری نتوانست کاری برای بشر در راستای مقابله با کرونا انجام دهد، لذا با وجود این همه دستاوردها،  انسان خسته و ناتوان با میلیون‌ها مبتلا و صدها هزار کشته همچنان با این بلا دست و پنجه نرم می‌کند، ولی انسان به این نتیجه رسید که دین و آرامشی که از آن به وجود می‌آید، می‌تواند بر بسیاری از مشکلات فائق آید.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب تأکید کرد: انسان فهمید راهی برای ایجاد آرامش به غیر از بازگشت به درگاه قادر متعال ندارد. اینجانب ضمن تبریک مجدد و تأکید بر نکته‌ای که موبد بزرگوار جناب آقای خورشیدی گفتند، معتقدم نیازی شدید به بالا بردن دانش خود درباره ادیان داریم لذا همگان را به بازآموزی همه ادیان توصیه می‌کنم؛ مخصوصاً مسئولان و تصمیم گیرندگان ادیان مختلف را دعوت می‌دهم که مطالعات خود در زمینه سایر ادیان را گسترش دهند چراکه هر چه سطح معلومات گسترده‌تر باشد به هم‌زیستی، بردباری و زیستن خوب و زیبا با سایر ادیان کمک خواهد کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: ما در ایران اسلامی موفقیت‌های خوبی در این زمینه داشته‌ایم، اما مطمئن هستم اگر دانش افراد بالا برود، نگاه همه مردم همانند نگاه رهبر معظم انقلاب خواهد شد که وقتی برخی خواستند مانع حضور یک زرتشتی در شورای شهر یزد شوند، اما ایشان نهیب زدند و مانع اینکار شدند. هرچه دانش انسان نسبت به ادیان دیگر بالا برود، تحمل و بردباری و و درک درست وی از بقیه ادیان الهی نیز بالاتر خواهد رفت.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.