تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

کارزاری برای تغییر مناسک غسل تعمید در کلیسای ارتدکس رومانی

در پی فوت یک نوزاد؛

کلیسای ارتدکس رومانی پس از ایست قلبی یک نوزاد و فوت او در مراسم غسل‌تعمید، با انتقادات فزاینده‌ای روبرو شده است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، فشار عمومی برای تغییر این مناسک در حال افزایش است. در جریان غسل تعمید به شیوه کلیسای ارتدوکس رومانی، نوزادا سه بار در آب مقدس غوطه‌ور میشوند.

رسانه‌های محلی حوادث مشابهی را در سال‌های اخیر گزارش کرده‌اند.

این نوزاد یک ماه و نیمه روز دوشنبه پس از حمله قلبی، به بیمارستانی در شهر سوچیاوا منتقل شد، اما چند ساعت بعد درگذشت. در کالبدشکافی مشخص شد که در ریه‌های او آب وجود داشته است.

پدر این نوزاد به روزنامه محلی «مونیتورل دو سوچیاوا» گفت: «پسرم در حال گریه بود که کشیش سه بار او را در آب غوطه‌ور کرد و آب به ریه او وارد شد. او را از آب درآوردم و خشک کردم. بعد از پزشکان که شنیدم ۱۱۰ میلی‌لیتر آب به ریه او وارد شده بود. … کودکی که دهانش باز است و دارد گریه می‌کند را که در آب فرو نمی‌برند!»

تا روز پنجشنبه گذشته، بیش از ۵۶ هزار نفر دادخواستی آنلاین را امضا کردند که تغییر این مناسک را خواستار شده است. در این دادخواست آمده است: «مرگ یک نوزاد در نتیجه این مناسک، فاجعه بزرگی است. خطر مرگ نوزادان باید از میان برود تا شادی به این مناسک بازگردد.»

اسقف اعظم سوچیاوا در اوایل این هفته در بیانیه‌ای به پدر و مادر نوزاد تسلیت گفت و اعلام کرد: «هیچ حرف و عملی برای پاک کردن اشک‌ها و تسکین قلب شکسته پدر و مادر و بستگان نوزاد درگذشته وجود ندارد. ما در این زمانه پردرد با بازماندگان اعلام همدردی می‌کنیم.»

دادستانی رومانی نیز تحقیقاتی را در زمینه مرگ این نوزاد آغاز کرده است.

منبع گفتگوی ادیان
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.