تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تقدیر نماینده مسیحیان ارامنه از قوه قضائیه بابت رعایت عدالت بین زندانیان اقلیت‌ها

نماینده مسیحیان ارامنه شمال ایران ضمن تقدیر از قوه قضائیه باین رعایت عدالت در بین زندانیان اقلیت‌ها، گزارش‌های رسانه‌های بیگانه را درباره نامطلوب توصیف کردن وضعیت این زندانیان، رد کرد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، آرا شاوردیان، نماینده مسیحیان ارامنه شمال ایران در مجلس شورای اسلامی با اشاره بازدید اخیرش از ندامتگاه اوین و آذربایجان غربی اظهار کرد: هدف از این بازدید ارزیابی شرایط زندانیان غیر مسلمان در زندان اوین بود.

وی افزود: در جریان این بازدید با ۲۰ زندانی مسیحی ملاقات کردیم و این بازدید خوب و مطلوبی بود.

شاوردیان تاکید کرد: در جریان این ملاقات شنوای دغدغه زندانیان بودیم و خوشبختانه پیرو صحبت‌هایی که با آن‌ها داشتیم، این زندانیان به ما گفتند که مشکلی در زندان ندارند.

وی ادامه داد: در جریان این بازدید رؤسای زندان گزارشی درباره شرایط و وضعیت زندانیان ارائه دادند، لذا ضرورت دارد از اقدامات قوه قضاییه و در رأس آن آیت‌الله رئیسی پیرامون تحولات رخ داده در قوه قضاییه تقدیر و تشکر داشته باشم.

نماینده مردم مسیحیان ارامنه شمال ایران گفت: در حال حاضر شاهد تغییر و تحولات در زندان‌ها و دادگستری‌ها و دادگاه‌ها هستیم و حتی موکلان ما این موارد را به ما منتقل می‌کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان تبعیضی بین زندانیان مسیحی و مسلمان قائل نمی‌شدند، اظهار داشت: این امر بسیار امر مطلوبی است همچنین ما دیدیم که این زندانیان بر خلاف گزارش‌هایی که رسانه‌های معاند نظام درباره حقوق بشر ایران و موضوع اقلیت‌های مذهبی ایران مطرح می‌کنند، در کنار سایر زندانیان یک همزیستی ملاطفت آمیز دارند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بستر برای زندانیان مسیحی و مسلمان در زندان یکسان است، اظهار داشت: به هیچ وجه تبعیضی بین زندانیان مسلمان و مسیحی در زندان وجود نداشته و این نشان‌دهنده این است که گزارش‌های سازمان‌های حقوق بشری علیه ایران، خلاف واقع است.

وی تاکید کرد: لازم است بنده از مسئولان قوه قضاییه و در رأس آن، آیت الله رئیسی، پیرو تغییر و تحولات ایجاد شده در این قوه، تقدیر و تشکر کنم.

منبع میزان
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.