تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

بررسی وضعیت بهسازی آرامستان های تاریخی دولاب

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی همچنین نماینده مسیحیان ارامنه در مجلس شورای اسلامی از وضعیت بهسازی آرامستان های تاریخی دولاب بازدید کردند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، در این بازدیدکامبیز مصطفی پور شهردار منطقه همراه با «شارلی انوبه تکیه» عضو کمیسیون عمران و نماینده مسیحیان آشوری مجلس، همچنین «آرا شاوردیان» نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی از وضعیت بازپیرایی و بهسازی آرامستان های تاریخی دولاب بازدید کردند.

نماینده آشوریان مجلس ضمن قدر دانی از اقدامات شهردار منطقه ۱۴ برای توجه به رسیدگی این تکه تاریخی وگردشگری تهران، گفت: این بخش از شهر به عنوان میراث تاریخی و به لحاظ فضاسازی شهری نیازمند توجه و رسیدگی است. از این رو اقدامات درحال اجرا برای زیباسازی و نظافت و نگهداری فضاهای منتهی به این محیط برای جامعه مسیحیان و اقلیت های مذهبی ارزشمند است.

کامبیز مصطفی پور نیز با اشاره به حس تعلق همه شهروندان دارای مذاهب مختلف به شهر و محله زندگی همچنین علاقه مردم از جمله اهالی دارالمومنین به حفظ هویت محل سکونت آنها، توجه شورای اسلامی شهر تهران به حفظ  این تکه تاریخی و میراثی در دل منطقه  ۱۴ را ارزشمند و مثبت ارزیابی کرد و افزود: در این راستا مدیریت شهری منطقه نیز در مورد نگهداری و بهسازی آرامستان ها  در زمانبندی تعیین شده تاکید دارد، همچنین در روند اجرای اقدامات  با نهادها و سازمان های متولی همکاری و تعامل لازم را داریم.

مصطفی پور همچنین به جمع آوری اطلاعات مربوط به چهره های مدفن و تاریخچه آرامستان ها  و در کل  بانک اطلاعاتی جامع از این آرامستان ها به عنوان برنامه در دستور کار شهرداری منطقه اشاره کرد.

بررسی مشکلات پیرامون این فضاها که تاکنون حل نشده است، از جمله موضوعاتی بود که در بازدید کامبیز مصطفی پور از روند بهسازی آرامستان های دولاب صورت گرفت.

منبع  روابط عمومی شهرداری
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.