تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

بازدید هیات واتیکان از حرم حضرت علی (ع) در نجف +عکس

این هیات واتیکان به منظور انجام هماهنگی های لازم در آستانه سفر پاپ به عراق و شهر نجف و دیدار تاریخی او با آیت الله سیستانی، عازم این شهر مذهبی شده است. 

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، در آستانه سفر پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان به عراق، هیاتی از واتیکان از حرم حضرت علی (ع) امام اول شیعیان در شهر نجف عراق بازدید کرد.

پاپ فرانسیس قرار است از روزهای ۵ تا ۸ مارس سال جاری میلادی سفری ۴ روزه به عراق داشته باشد و در خلال این سفر از شهر ناصریه زادگاه حضرت ابراهیم (ع) بازدید کند.

رهبر کاتولیک های جهان همچنین از شهر نجف پایگاه شیعیان عراقی بازدید خواهد کرد و حرم حضرت علی (ع) را زیارت خواهد کرد.

او همچنین قرار است در اتفاقی تاریخی با آیت الله سیستانی مرجع عالی شیعیان عراقی دیدار کند.

هیات واتیکان به سرپرستی  “میتجا لسکووار” در آستانه سفر ۳ هفته آینده پاپ به عراق، با حضور در شهر نجف از اماکن تاریخی و مذهبی این شهر بازدید کردند. این هیات همچنین با جمعی از رهبران مذهبی و تولیت آستان حرم حضرت علی (ع) در شهر نجف دیدار کرد. این هیات به منظور انجام هماهنگی های لازم برای سفر پاپ به این شهر مذهبی عراق سفر کرده است.

در شهر نجف نیز همزمان با سفر این هیات واتیکان، بنرهای بزرگی از تصویر پاپ به نشانه خیرمقدم عراقی ها به سفر عالی ترین رهبر مذهبی مسیحیان کاتولیک جهان، نصب شده است.

تصاویر زیر از بازدید این هیات واتیکان از شهر نجف و حرم حضرت علی (ع) در آستانه سفر پاپ به این شهر مذهبی عراق است.

منبع رسانه ها
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.