تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

اظهارات سفیر عراق در واتیکان درباره سفر پاپ به نجف دقیق نیست

دفتر آیت‌الله سیستانی:

دفتر مرجعیت عالی شیعیان در عراق اعلام کرد: اظهارات سفیر عراق در واتیکان در خصوص برنامه سفر پاپ فرانسیس اول به نجف و امضای هرگونه سندی با آیت‌الله سیستانی نادرست است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، دفتر آیت‌الله «سید علی السیستانی» اعلام کرد که اظهارات سفیر عراق در واتیکان درباره جزئیات برنامه سفر پاپ فرانسیس اول رهبر کاتولیک‌های جهان به نجف اشرف دقیق و درست نیست.

به نوشته پایگاه خبری «المسله» عراق، یک مقام مسئول در دفتر مرجعیت عالیقدر شیعیان در عراق، امروز (سه‌شنبه – ۱۶ فوریه)، درباره سفر قریب‌الوقوع پاپ به نجف اشرف و دیدار با آیت‌الله سیستانی توضیح داد و اعلام کرد که آنچه  در اظهارات سفیر عراق در واتیکان و برخی منابع دیگر در خصوص برنامه سفر پاپ فرانسیس به نجف اشرف آمده است، درست نیست و با سفارت  واتیکان در بغداد که مسئول هماهنگی سفر پاپ است ،در خصوص امضای هرگونه سند در دیدار ایشان با آیت الله سیستانی، گفت‌وگویی صورت نگرفته است.

این در حالی است که چند روز پیش، همزمان با سفر یک هیأت از واتیکان به نجف اشرف و آغاز مقدمات سفر پاپ فرانسیس اول به عراق، «رحمان فرحان العامری» سفیر عراق در واتیکان طی نامه‌ای به وزارت خارجه خبر داد که پاپ در ششم مارس آتی (شانزدهم اسفند) با آیت‌الله سیستانی دیدار خواهد کرد.

وی درباره محتوای این سفر به نقل از رسانه‌های ایتالیا و واتیکان نوشت که دو مرجع دینی احتمالا اعلامیه مشترک برادری انسانی امضا خواهند کرد و درخصوص محکومیت هرگونه تعرض به زندگی انسان‌ها و تقویت گفت‌وگوی ادیان رایزنی خواهند کرد.

رهبر کاتولیک‌های جهان قرار است پنجم مارس ۲۰۲۱ وارد عراق شود و تا روز هشتم مارس در این کشور خواهد ماند.

منبع فارس
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.