تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

ماهنامه «شاهد یاران» به چاپ رسید

ویژه یادمان شهدای ادیان توحیدی؛

تازه‌ترین شماره ماهنامه فرهنگی، تاریخی «شاهد یاران» ویژه یادمان شهدای ادیان توحیدی منتشر شد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، در این شماره گفتارها و نوشتارهایی از امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، اسقف اعظم سیوه سرکیسیان، یعقوب سلیمانی؛ معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر خورشیدی، رییس انجمن موبدان زرتشتی تهران، خاخام یونس حمامی لاله‌زار (رهبر دینی کلیمیان ایران)، آلبرت کوچویی، رییس انجمن آشوریان تهران در سال‌های دفاع مقدس، دکتر کارن خانلری نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری، رییس موسسه سیره شهدا، حسن شیردل؛ نویسنده نخستین رمان شهدای اهل کتاب، هویک میناسیان و شماری از خانواده‌های شهید اهل کتاب خواندنی شده است.

در بخشی از مطلب «به شهادت برادرم افتخار می‌کنیم» که گفت‌وگویی با برادر شهید اودیشیو بدال داود از شهدای آشوری است، می‌خوانیم: «ایران کشور ما است. به عنوان مثال در زمان سکونت ما در خیابان غفاری، چندین خانواده مسلمان نیز سکونت داشته‌اند که برخی از آن‌ها همچنان در آن خیابان ساکن هستند. اگر از ایشان بپرسید، خواهند گفت که مادر من هر روز جوی آبی که وسط کوچه بود را تمیز می‌کرد. مردان نیز به بانوان مسلمان می‌گفتند که اگر این مادام به تمیزی کوچه نپردازد، کوچه وضعی ناخوشایند خواهد داشت. به طور کلی ما کشور و محیطی را که در آن زندگی می‌کنیم، به شکل پاکیزه و دور از دسترس دشمنان دوست خواهیم داشت. زمانی که جامعه خوب باشد، تمام افراد با هم صمیمی خواهند بود. شاید دلیل ماندگاری ما در کشور، بعد از شهادت برادرم به همین دلیل بوده است؛ چرا که عاشق سرزمین و کشورمان هستیم.»

شماره‌های ۱۷۸ و ۱۷۹ ماهنامه «شاهد یاران» در ۱۰۲ صفحه، با مدیر مسئولی یعقوب سلیمانی، سردبیری رحیم نریمانی و به کوشش سیده فاطمه رضایی به عنوان مدیر اجرایی منتشر شد. علاقه‌مندان برای تهیه این مجله می‌توانند به سامانه شاهد الکترونیک به نشانی mag.navideshahed.com مراجعه کنند یا با شماره ۸۸۸۲۳۵۸۴، امور مشترکین مجلات شاهد تماس بگیرند.

منبع رسانه ها
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.