تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

فرصت‌های شغلی در حوزه مطالعات اسلامی در آلمان

پژوهشگران آکادمی اسلامی در حوزه علم و جامعه در آلمان پروژه تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند که هدف آن، بررسی فرصت‌های شغلی و موفقیت افرادی است که در حوزه مطالعات اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، رئیس مؤسسه الهیات اسلامی دو سال پیش، در دانشگاه اسنابروک اعلام کرده بود که رشته الهیات اسلامی و معارف دینی در آلمان، آینده کاری ندارد و به همین دلیل تعداد متقاضیان تحصیل در این رشته‌ها هر روز کاهش می‌یابد.

هر چند در دو سال اخیر، تعداد متقاضیان تحصیل در حوزه مطالعات اسلامی بیشتر از قبل شده است، اما باز هم ترس از آینده شغلی موجب می‌شود که بسیاری برای تحصیل در دانشگاه، رشته‌های الهیات اسلامی و معارف دینی را انتخاب نکنند. از این رو، پژوهشگران آکادمی اسلامی در حوزه علم و جامعه در آلمان همراه با محققان دانشگاه‌های گیسن و ماینتس، به تازگی پروژه تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند که هدف آن، بررسی فرصت‌های شغلی و موفقیت افرادی است که در حوزه مطالعات اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.