تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

دیدار تاریخی پاپ و آیت‌الله سیستانی سبب تقویت روابط ادیان مختلف خواهد شد

سید عمار حکیم:

 رهبر جریان حکمت ملی با استقبال از سفر پاپ فرانسیس به عراق و دیدار وی با مرجع عالی شیعیان این کشور، آن را سبب تقویت روابط ادیان مختلف قلمداد کرد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، سید عمار حکیم در پیامی با استقبال از سفر پاپ فرانسیس به عراق گفت:  امیدواریم این سفر منجر به تحکیم صلح، محبت و همبستگی در عراق شود.

رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون درباره دیدار پاپ با آیت‌الله سیستانی مرجع عالی اکثریت ملت عراق هم اظهار داشت : ما این دیدار تاریخی را رویدادی ویژه می‌دانیم که سبب تقویت نقش نجف اشرف و واتیکان در برقراری روابط میان پیروان ادیان و طوایف مختلف در سراسر جهان می‌شود.

حکیم در پایان ضمن دعوت از همه طرف‌ها و گروه‌های مردمی برای آمادگی کامل به منظور استقبال و بهره‌برداری از این رویداد مهم، مجددا تاکید کرد که مسیحیان یکی از عناصر مهم در تنوع دینی عراق هستند و باید از حقوق شهروندی و زندگی عزتمندانه‌ای در کنار دیگر طیف‌های عراقی برخوردار باشند.

منبع تسنیم
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.