خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

توهین کنندگان به پیامبر (ص) نه سنی اند نه شیعه

معاون تهذیب مدرسه علمیه امام صادق (ع) بیجار با اشاره به اینکه توهین کننده به نام و اسم رسول اکرم (ص) بویی از اسلام و دیانت نبرده اند، گفت: کسانی که در این ماجرا علناً به نام و جایگاه رسول اکرم (ص) توهین کرده اند نه در قالب اهل سنت می توان آنها را قلمداد کرد نه تشیع.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، یکی از مهمترین و حیاتی ترین نیازهای جهان اسلام در کنار وحدت و اخوت، مسئله داشتن بصیرت دینی و سیاسی است.

معاون تهذیب مدرسه علمیه امام صادق (ع) گفت: اگر وحدت باشد، ولی جامعه اسلامی از مشکل بی بصیرتی در رنج باشد، بی شک این وحدت هرگز پایدار نخواهد بود، لذا باید همواره شما ائمه جمعه، روحانیون و… در قبال بصیرت افزایی مسلمین به گونه ای مسئول هستید.

وی افزود: وحدت و بصیرت اگر همواره همراه همدیگر باشند، بی شک ایجاد توطئه نفاق و فتنه در جهان اسلام توسط دشمنان هرگز عملی نخواهد بود و راه به جایی نمی برد.

قائم پناه در ادامه به حوادث پیش آمده در منطقه سراوان اشاره کرد و بیان داشت: بی شک پشت پرده حوادث اخیر در «سراوان» سیستان و بلوچستان بسیاری از دشمنان داخلی و خارجی از انقلاب قرار دارند.

معاون تهذیب مدرسه علمیه امام صادق (ع) بیجار تصریح کرد: کسی منکر اعتراض و نقد نبوده و نیست و اتفاقا به کرار دیده ایم که در همین نظام اسلامی بسیاری از نقدها به آسانی بیان شده است و کسی هم نمی تواند جلوی انتقاد منصفانه را بگیرد، زیرا نقد سازنده از نیازهای جامعه اسلامی است و دین بر آن تاکید بسیار دارد، ولی زمانی که نقد حالت آنارشیسم به خود بگیرید، دیگر نمی توان در مقابل آن سکوت پیشه کرد.

قائم پناه با اشاره به اینکه توهین کننده به نام و اسم رسول اکرم (ص) بویی از اسلام و دیانت نبرده اند، افزود: کسانی که در این ماجرا علنا به نام و جایگاه رسول اکرم (ص) توهین کرده اند نه در قالب اهل سنت می توان آنها را قلمداد کرد نه اهل تشیع، بلکه آنها افرادی فریب خورده هستند که به نوعی پیاده کننده نقش های مستکبرین را برعهده دارند.

معاون تهذیب مدرسه علمیه امام صادق (ع) بیجار در پایان گفت: از بزرگان و علمای استان سیستان و بلوچستان درخواست داریم که با سخنان و بیانات حکیمانه خود از ورود احساسات به باورهای جوانان جلوگیری کنند و حقیقت ماجرا که همان توطئه انگیزی دشمن علیه این انقلاب و نظام است را برای همه بیان کنند تا جامعه هوشیار باشد و در دام بازی وهابیون، تکفیری ها و… نیفتد.

منبع حوزه نیوز
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.