تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

نخستین مسجد چندمنظوره در غنا آماده بهره‌برداری است

یک سازمان جوانان مسلمان با همکاری یکی از خیریه در شهر، نخستین مسجد چند منظوره را در منطقه شمال شرقی در غنا، برای بهره‌برداری آماده می‌سازند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، به نقل از  ghanaweb، «انجمن جوانان مسلمان دغدغه‌مند»، در منطقه شمال شرقی کشور آفریقایی غنا، جمعه ۲۶ فوریه ۲۰۲۱ اولین مسجد چند منظوره را برای بهره‌برداری آماده‌ می‌کند.

مسجد چندمنظوره در کاتا-باناوا در امتداد جاده والواله-نالریگو که هنوز به بهره‌برداری نرسیده است ، یک ساختمان چهار طبقه شامل مطب استاندارد ، یک کلینیک اسلامی و یک مرکز حفظ قرآن واقع است.

این مسجد نه تنها منطقه را زیبا کرده، همچنین محیطی آرامی را برای نمازگزاران فراهم می‌کند، و می‌توان از آن برای میزبانی کنفرانس‌ها و برنامه ها در آینده به نفع همه مسلمانان منطقه شمال شرقی استفاده کرد.

پروژه مسجد چند منظوره از طریق یک خیر با نام شیخ مصطفی ابراهیم که رئیس اجرایی شورای اسلامی توسعه و خدمات بشردوستانه است، به بهره‌برداری رسید.

این انجمن مسلمانان همچنین ساخت چندین مرکز حفظ قرآن در منطقه شمال شرق را آغاز کرده‌اند تا آموزش و یادگیری قرآن را ارتقا بخشند.

این انجمن که در فوریه ۲۰۱۲ تاسیس شد، یک سازمان مبتنی بر ایمان است و دارای سابقه‌ای طولانی نزدیک به یک دهه فعالیت با مجموعه‌ای از فعالیت‌ها از جمله اولین کنفرانس امامان جماعت بوده که در ۴ سال متوالی برگزار شد و امسال به دلیل شیوع کرونا این همایش لغو گردید.

گردهمایی سالانه اسلامی از سال ۲۰۱۳، آزمون‌های دینی برای موسساست، برنامه‌های هفتگی دعوت در رسانه‌ها (کانال‌های تلویزیونی و رادیویی) ، همایش زنان زنان مسلمان، انتشار مجلات دینی و رویدادهای ماه رمضان و غیره از جمله فعالیت‌های آنان بوده است.

پیش بینی می شود چندین شخصیت برجسته در غنا در مراسم افتتاحیه این مسجد حضور داشته باشند.

منبع حوزه
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.