خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

پاپ برای بازسازی سوریه خواستار اقدام بین‌المللی شد

پاپ فرانسیس، رهبر واتیکان همزمان با دهمین سالگرد آغاز بحران سوریه، ضمن ابراز تأسف از این جنگ ویرانگر از همه طرف‌های درگیر در بحران سوریه خواست که به صلح بازگردند و برای بازسازی این سرزمین اقدامی بین‌المللی انجام شود. 

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، پاپ فرانسیس روز یکشنبه، ۲۴ اسفند پس از دعا بار دیگر با ابراز تأسف از جنگ خانمان‌سوز و تبعات ویران‌کننده آن بر مردم سوریه، افزود: جنگ داخلی سوریه در عصر ما یکی از فجایع بشری بود و کشته یا زخمی شدن شماری نامشخص، آواره شدن و مهاجرت میلیون‌ها شهروند، ناپدیدی هزاران نفر، نابودی، انواع خشونت، درد و رنج عمیق برای همه مردم به ویژه آسیب‌پذیرترین شهروندان مانند کودکان، زنان و سالمندان شده است.

رهبر کاتولیک‌های جهان ۱۰ سال پس از شروع جنگ داخلی سوریه این موضوع را یک فرصت طلایی برای بازگشت به صلح و آرامش در این کشور دانست.

از مارس سال ۲۰۱۱ جنگ داخلی سوریه آغاز شد و تا امروز هزاران قربانی و میلیون‌ها آواره داشته است.

پاپ از همه طرف‌های درگیر این جنگ خواستار نشان دادن حسن نیت برای پدیدار شدن روشنایی امید برای همه مردم خسته این کشور غرب آسیا شد.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.