تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

آیت الله نجفی: نجف اشرف همیشه با ادیان دیگر در ارتباط است

آیت الله بشیر نجفی از مراجع نجف اشرف در دیدار سفیر استرالیا در عراق بر اهمیت تقویت روابط راهبردی میان دو کشور تأکید کردند و خواستار تلاش بر اساس منافع مشترک شدند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، حضرت آیت الله بشیر نجفی از مراجع نجف اشرف در دیدار “پاولی گانلی” سفیر استرالیا در عراق بر اهمیت تقویت روابط راهبردی میان دو کشور تأکید کردند و خواستار تلاش بر اساس منافع مشترک شدند.

از هرگونه اقدامی در جهت حمایت از عراق استقبال می کنیم.

ایشان جهان را به حمایت از عراق در جهت پایان بیکاری، احیای صنعت و کشاورزی دعوت کرده و ابراز امیدواری کردند که عراق بتواند برای رسیدن به رشد سیاسی و اقتصادی در چارچوب وحدت ملّی و حاکمیت کامل، روی پای خود بایستد.

آیت الله نجفی با بیان اینکه ما از هرگونه اقدامی در جهت حمایت از عراق به ویژه در زمینه اقتصادی، کشاورزی و صنعتی استقبال می کنیم، از مسئولین عراقی و استرالیایی خواستند اقدامات جدّی، کارآمد و عملی را در مسیر خدمت به دو کشور صورت دهند.

مخالفت با هرگونه تعرض به بشریت

معظم له در این دیدار بر اهمیت احترام به اراده، میراث، اعتقاد و هویت انسان و مخالفت با هرگونه تعرض به بشریت تأکید کرده و گفتند: از مهمترین اهداف تمامی ادیان آسمانی؛ مخالفت با الحاد، احترام به انسان، مخالفت و مبارزه با ظلم و پایان دادن به هرگونه تعرض فردی، اجتماعی یا بین المللی بین بشر است.

این مرجع شیعه تصریح کردند: نجف اشرف همیشه با ادیان دیگر به ویژه مسیحیت در ارتباط و گفت‌وگوست.

آیت الله بشیر نجفی به جایگاه عراق به ویژه نجف اشرف اشاره کرد و افزود: نجف اشرف در همه عرصه ها حضور دارد و همیشه از حقوق اقلیت های عراق حمایت کرده و پیروان هر دینی در نجف اشرف به راحتی می توانند آئین دینی خود را اجرا کنند.

سفیر استرالیا نیز از دیدار با آیت الله نجفی و اولین سفرش به نجف اشرف ابراز مسرت کرد.

منبع حوزه نیوز
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.