تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

انتصاب اولین قاضی فدرال مسلمان در آمریکا

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، اولین قاضی فدرال مسلمان در تاریخ این کشور را به دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده معرفی کرد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، «زاهد قریشی» پاکستانی‌تبار اهل نیوجرسی است و به مدت سه سال قاضی دادگاه بوده است. در صورت تأیید، قریشی اولین مسلمان آمریکایی خواهد بود که به عنوان قاضی فدرال در ایالت نیوجرسی خدمت می‌کند.

همچنین برای نخستین بار چند قاضی زن سیاه‌پوست از سوی بایدن برای منصب قاضی فدرال معرفی شده‌اند. کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: این جمع هیجان‌انگیز کاندیداها از بهترین و درخشان‌ترین ذهن‌های رشته حقوق آمریکا انتخاب شده است.

فیل مورفی، فرماندار نیوجرسی، سناتور کوری بوکر و سناتور باب منندز از اقدام رئیس‌جمهور ایالات متحده تمجید کردند. همچنین کمیته امور عمومی آمریکا و پاکستان از رئیس جمهور بایدن برای این ابتکار تشکر کرد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: هر یک از این افراد، واجد شرایط و آمادگی عمیقی هستند که مطابق قانون اساسی ما و بی‌طرفانه عدالت را تحقق می‌بخشند و در مجموع نمایانگر تنوع گسترده‌ای هستند که باعث تقویت ملت ما می‌شود.

قریشی در سال ۲۰۱۹ به عنوان قاضی در منطقه نیوجرسی منصوب شد. وی مدرک خود را از دانشکده حقوق راتگرز (Rutgers Law School) دریافت کرد و در حال حاضر  استاد‌یار این دانشکده است.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.