تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

انصارالله یمن و چگونگی رسیدگی به دو امر مهم دفاع در برابر متجاوزان و اداره امور مردم

جنگ ویرانگر و ظالمانه متجاوزان سعودی و متحدانش علیه یمن وارد هفتمین سال شد، اما ملت یمن با درک و فهمی بالا می‌داند که در رنج و سختی به‌سر می‌برد و به همین دلیل پشت‌سر رهبری انصارالله ایستاده است.

جنگ ائتلاف بین‌المللی یا به‌عبارت دیگر، تجاوز علیه یمن، عنوان مرحله بسیار تاریکی در اعماق رنج و درد بشریت است که باید آن را با نام درخشان رهبران سیاسی و میدانی روشن کرد که قدرت و توان سیاسی اداره کشور و رویارویی در میدان را در آن واحد دارند.

«احمد المختفی»، فعال رسانه‌ای یمنی می‌گوید: «جنبش انصارالله»، پیشینه حضور و مشارکت در ۶ جنگ را دارد، توانستند پیش از آنکه این جنگ جهانی از راه برسد، برای مقابله با چنین جنگ‌هایی که بعداً رخ داد، تجربه و آمادگی زیادی به دست آورند، در این میان عبدالملک الحوثی، رهبر باهوش و زیرکی بود که عملاً توانست با کمک و پشتیبانی یاران و دوستان انصارالله از این مرحله عبور کند و پایه‌گذار طرح یک دولت واقعی به‌دور از وجود اثری از نام و نشان «گروه‌های شبه‌نظامی» در آن باشد که همواره دستاویزی برای تمسخر دشمنان بود، به همین ترتیب، پس از آن، نوبت به شهید «صالح الصماد» رسید که شعار مهم «یک دست دفاع می‌کند و دست دیگر می‌سازد» را سر داد و انصارالله توانست در عرصه میدانی آن را محقق کند، طوری که اکنون در نبرد با ائتلاف متجاوز سعودی، از یک سو، به معادله سختی برسد و از سوی دیگر، طرف پیروز و قدرتمند میدان و حامی اقتصاد کشور باشد.

پیش از انقلاب ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۵، براساس تأکید رهبران انصارالله و تحلیلگران سیاسی، هیچ مؤسسه و نهاد حکومتی به‌معنای شناخته‌شده بین‌المللی آن در یمن وجود نداشت به همین دلیل می‌بایست بازسازی جامع و سراسری در کشور صورت می‌گرفت.

«نصرالدین عامر»، معاون وزیر ارتباطات و رسانه، از رهبران جنبش انصارالله می‌گوید: انقلاب ۲۱ سپتامبر بر نظام حکومتی شکننده و فرسوده و سیستم‌های فاسد انجام شد. در یمن هیچ مؤسسه و نهاد حکومتی به‌معنای واقعی و عینی آن وجود نداشت، آنچه دیده می‌شد، اشکال صوری و ظاهری این مؤسسات و نهادهای حکومتی بود، تا اینکه انقلاب ۲۱ سپتامبر از راه رسید. این انقلاب گام در مسیر دو فرایند مرتبط با یکدیگر گذاشت؛ فرایند بنای مؤسسات و نهادهای حکومتی و بازگرداندن اعتبار و مصداقیت و یا انسجام مؤسسات و نهادهای باقی‌مانده و شروع ساخت‌وساز و به‌موازات آن پایه‌ریزی و بنای روند نظامی بود.

«عبدالله علی»، تحلیلگر سیاسی می‌گوید: در سایه وجود رهبری واحد در جنبش انصارالله با قدرت و توان تعامل با مؤلفه‌های مردمی و قبیله‌ای در یمن امکان اداره و هدایت کشور به ساحل امنیت به‌ویژه با تمرکز عالی بر مقوله مقابله با تجاوز و همچنین دعوت از همه برای رویارویی با این تجاوز فراهم می‌شود. البته ملت یمن، ملتی با درک بالاست و می‌داند که در رنج و سختی به‌سر می‌برد و به همین دلیل پشت‌سر رهبری انصارالله ایستاده است، به‌ویژه در راستای تجاوز و قلدرمآبی عربستان سعودی و آمریکا علیه ملت یمن که تمام امکانات و قابلیت‌های زندگی در یمن را هدف قرار داده است.

در چنین شرایطی باید یک رهبری واحد، این ملت را رهبری و هدایت کند و در عین حال مردم نیز همواره پشت‌سر این رهبری باشند. امروز، با وجود شرایط موجود در کشور تحت فشار جنگ و لزوم مقابله با دشمن، به‌نظر می‌رسد یمن با رهبری جدید خود می‌تواند غیرممکن‌ها را محقق کند،
رهبری‌ای که رویارویی در جنگ‌های پیشین به آن زیرکی و تجربه سیاسی بخشید که بهره‌گیری از آن، پس از انقلاب ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۵ لازمه مدیریت نهادها و اداره سازمان‌های حکومتی است و امروز این رهبری می‌تواند رویارویی در عرصه میدانی و رهبری کشور تا ساحل نزدیک امنیت را در یک جا گرد آورد.

منبع تسنیم
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.