تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

رهبر کاتولیک‌های جهان در پیامی به مناسبت عید پاک خواهان دسترسی فوری کشورهای فقیر به واکس کرونا شد

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان طی سخنانی به مناسبت عید پاک در واتیکان، جامعه جهانی را به توزیع عادلانه واکسن کرونا به ویژه در میان کشورهای فقیر فراخواند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز) به نقل از TRT، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان طی سخنانی به مناسبت عید پاک در واتیکان، جامعه جهانی را به توزیع عادلانه واکسن کرونا به ویژه در میان کشورهای فقیر فراخوانده و اظهار داشت: پاندمی کرونا همچنان ادامه دارد، تحمل بحران اجتماعی و اقتصادی پاندمی برای فقرا بسیار سنگین است.

وی در این مراسم که در چارچوب تدابیر کرونایی برگزار شد، اذعان داشت: این بسیار شرم‌آور است که درگیری‌های مسلحانه در این ایام متوقف نشده و هنوز ادامه دارد و زرادخانه‌های نظامی در حال تقویت است.

پاپ تصریح کرد: جنگ، خشونت و ناآرامی در سوریه، یمن و لیبی متوقف شود، از تمام طرف‌ها در لیبی می خواهم تا به جنگ پایان داده و زندگی آرام را برای مردم خسته از جنگ تضمین و برای بازسازی کشورشان تلاش کنند.

رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین فلسطین و اسرائیل را به مذاکره برای دست یافتن به راه‌حل پایدار فراخواند.

پاپ از لبنان و اردن به دلیل میزبانی از پناهجویان سوری، قدردانی کرد اما یاد نکردن وی از ترکیه که میزبان بیشترین تعداد پناهجویان سوری است سوال برانگیز شد.

برچسب ها: #تدابیر کرونایی , #توزیع عادلانه واکسن کرونا , #عید پاک , #پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.