تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

رایزن فرهنگی ایران در لبنان بر ضرورت گفت‌وگوی ادیان تأکید کرد

به گزارش ادیان‌نیوز؛ رایزن فرهنگی ایران در لبنان در دیدار با اسقف جوزف معوض اسقف مارونی‌های زحله در کلیسای مارمارون اظهار داشت: تاکنون ادوار متعددی از گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت با مشارکت ایران برگزار شده که تنها هشت دور از آنها با همکاری کلیسای ارمنی سیلیسی بوده است.

مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تاکنون اقدام به برگزاری هشت نشست دینی با کلیسای حواریون ارمنی حوزه سیلیسی کرده است که آخرین دوره آن در ۶ تیرماه ۱۳۹۷ بوده است.

طایفه مارونی لبنان بزرگ‌ترین طایفه مسیحی این کشور است که در بخش‌های عمده حاکمیت حضور جدی و اساسی دارد و شهر تاریخی زحله مهم‌ترین شهر در منطقه شرق لبنان و نبض جامعه مسیحی در این کشور محسوب می‌شود.

شریعتمداری در دیدار با معوض اسقف مارونی‌های زحله گزارش از وضعیت مسیحیان در ایران، حقوق و آزادی‌های آنان و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق اقلیت‌ها ارائه کرد.

وی در این دیدار با ارائه کتاب «ایران مهد همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان» به اسقف معوض اظهار امیدواری کرد که گفت‌وگوهای اسلامی – مسیحی با مارونی‌های لبنان تقویت شود.

اسقف معوض نیز سؤالاتی را در زمینه آخرین تحولات در ایران مطرح و در پایان اظهار امیدواری کرد که حق، عدالت، صلح و رهایی منطقه از اشغالگری تحقق یابد و شاهد تداوم ستمگری نباشد.

شریعتمداری در جریان سفر به زحله با اسقف عصام درویش اسقف طایفه کاتولیک این شهر نیز دیدار و در خصوص ضرورت برگزاری نشست گفت‌وگوی ادیان تأکید کرد.

آخرین دیدار رایزن فرهنگی ایران در لبنان در سفر به زحله با اسقف انطونیوس صوری اسقف طایفه روم ارتدکس این شهر بود که در مقر وی صورت گرفت و شریعتمداری در این دیدار عید پاک را به وی تبریک گفت.

رایزن فرهنگی ایران در لبنان در این دیدار نیز گزارشی از وضعیت مسیحیان در ایران و حقوق و آزادی‌های آنان و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق اقلیت‌ها و گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌ها ارائه کرد.

اسقف صوری نیز با تشکر از حضور رایزن فرهنگی ایران در زحله بر ضرورت توجه به مشترکات ایمانی همه ادیان آسمانی تأکید کرد.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.