جمهوری اسلامی ایران پیشگام در عرصه تقریب بین مذاهب است

0

به گزارش ادیان نیوز؛ آپنی جایا پوترا (Apni Jaya Putra) در دیدار با نماینده مقام معظم رهبری و رئیس مرکز اسلامی جاکارتا در پژوهشگاه بین المللی المصطفی ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهر مقدس قم، بیان کرد: من با توجه به علاقه ای که به تاریخ و فرهنگ دارم کتب تاریخی زیادی را درباره ایران باستان مطالعه کرده ام، مردم ایران، ملت بزرگی هستند و گزارش هایی که آقای حکیم الهی در خصوص دستاوردهای علمی این کشور بیان کردند دور از تصوّر من نبود.

این مقام مسئول کشور اندونزی ادامه داد: من بسیار خرسند هستم که فراگیری علم و دانش در ایران هیچ محدودیتی ندارد و برای مردم و زن یکی است. وی با بیان اینکه ملت ایران نماد استقامت و مقاومت هستند افزود: اینکه بعد از چهل سال تحریم از سوی دول خارجی جمهوری اسلامی ایران توانسته به موفقیت های بومی و ارزشمندی دست پیدا کند، الگوی بسیار خوبی برای جوامع اسلامی است.

جایا پوترا بیان کرد: بحث تقریب میان مذاهب یکی از رویکردهای خوب جمهوری اسلامی ایران است که باید برای مردم اندونزی بیان شود و خوب است درباره فرهنگ، اداب و رسوم این سرزمین کهن بیشتر بدانند.

قائم مقام رسانه ملی اندونزی با اشاره به نشست مشترک با رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: شبکه RTTV اندونزی یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شبکه های تلویزیونی کشور اندونزی می باشد که در حال حاضر داری ۲۹ شبکه منطقه‌ای و ۴ شبکه ملی است.

وی بیان کرد: ما با توجه به نقش مهمی که در جامعه اندونزی داریم در نشستی با مسئولان رسانه ملی ایران در خصوص تعاملات و همکاریها مشترک به نتایج مطلوبی رسیدیم که امید داریم در آینده ای نزدیک شاهد پخش برنامه های   این رسانه از تلویزیون اندونزی باشیم.

شاید دوست داشته باشید