استیو بنن پاپ فرانسیس را “دشمن” راست‌گرایان خوانده بود

0

به گزارش ادیان‌نیوز به نقل از روزنامه گاردین، چند منبع نزدیک به راست‌های افراطی ایتالیا گفتند، استیو بنن در جریان نشستی در آوریل ۲۰۱۶ در شهر واشنگتن، چند ماه قبل از آنکه به‌عنوان رئیس کمپین ریاست جمهوری ترامپ منصوب شود، به ماتئو سالوینی که در آن زمان رهبر حزب مهاجر ستیز لیگ شمالی ایتالیا بود پیشنهاد داد که علناً پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک جهان را که عمدتاً به حمایت از مهاجران و مصائب آنها پرداخته، هدف حملات لفظی خود قرار دهد.

یک منبع نزدیک به حزب لیگ شمالی که به اتفاقات مربوط به نشست بنن با سالوینی آگاه بوده گفت: بنن در این نشست به سالوینی گفت که پاپ عملاً نوعی دشمن محسوب می‌شود. او همچنین پیشنهاد داد که علناً به پاپ فرانسیس حمله شود.

این در حالی است که سالوینی ظاهراً بعد از این نشست لحن صریح‌تری نسبت به پاپ فرانسیس پیدا کرده و ادعا کرده بود، محافظه‌کاران در واتیکان طرفدار او هستند.

سالوینی در تویئتی به تاریخ مه ۲۰۱۶ گفته بود: پاپ می‌گوید، مهاجران خطرناک نیستند. به هر صورت!

سالوینی همچنین در تاریخ ۶ مه ۲۰۱۶ بعد از صحبت‌های پاپ به‌منظور درخواست برای حمایت از مهاجران گفت: مهاجرت کنترل نشده همراه با تهاجمی سازمان‌یافته و تأمین‌شده، باعث ایجاد آشوب و مشکلات خواهد شد نه ایجاد صلح.

این گزارش در حالی منتشر شده که اخیراً اعلام شد، یک پروژه پوپولیستی برای ایجاد یک جنبش از سوی بنن به بن‌بست خورده است. با این حال سالوینی اعلام کرده که به دنبال ائتلاف با دیگر راست‌های افراطی اروپا است.

او روز دوشنبه گذشته در شهر میلان از سندی موسوم به دورنمای اروپا برای ۵۰ سال آینده رونمایی کرد و آن را آغاز یک ائتلاف راست‌گرای جدید برای انتخابات پارلمانی اروپا به تاریخ ۲۳ مه خواند.

این در حالی است که سالوینی این ائتلاف را چند روز پیش از دیدار اخیرش با بنن در شهر رُم در ماه مارس رونمایی کرد. برخی گمانه‌زنی کردند که بنن، سالوینی را به‌عنوان رهبر غیررسمی نیروهای پوپولیستی خود در اروپا انتخاب کرده است. این دو نفر شش ماه قبل نیز در شهر رُم دیدار کرده بودند.

منبع مذکور تصریح کرد که سالوینی اواخر سال ۲۰۱۶ قصد داشته حملات تندی را علیه پاپ فرانسیس شروع کند اما یکی از هم‌حزبی‌های او به نام جیان کارلو جورجتی که به چهره‌های ارشد واتیکان نزدیک بوده دست او را بسته است.

انتهای پیام