تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

همایش تجلیل از مقام شهید صدر و آیت الله العظمی سیستانی برگزار می‌شود

به گزارش ادیان نیوز؛ همزمان با سالروز شهادت شهید مجاهد محمدباقر صدر وسالگرد صدور فتوای تاریخی آیت الله العظمی سیستانی برای تشکیل حشد الشعبی، همایشی از سوی کانون شهید صدر برگزار می شود.

بنابر این گزارش، یکی از راه‏های قدرتمندی اسلام، وحدت و همدلی است و معرفی عالمانی که در اصلاح امت اسلامی کوشش‌‏هایی کرده، و تلاش خود را در این راه وجهه همت خود قرار داده ‏اند و نقش بسزایی در تحقق این آرمان دارد.(وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ (آل عمران /۱۶۹).

در طول تاریخ انسان‏های بزرگ و آزاداندیشی وجود داشته ‏اند که مجاهدت‌‏های صادقانه آن‏ها آن طور که شایسته مقام آن‏ها بوده است، به مردم معرفی نشده است؛ کسانی که در راه اعتلای کلمه اسلام و وحدت میان ملت‏های مسلمان تلاش‏های مخلصانه‏ای انجام داده‌‏اند و حتی عده ای در این راه جان خویش را فدا کردند. شهید صدر و آیت الله سیستانی و شهدای جبهه مقاومت از آن جمله کسانی هستند که برای زنده نگه داشتن اسلام وبرای بیداری اسلامی و دفاع از اسلام از همه چیز خود گذشتند.

بر اساس این گزارش، کانون شهید صدر که حدود یک سال است فعالیت خود را به طور رسمی در قم شروع کرده دومین همایش خود را به مناسبت سالگرد شهادت شهید محمدباقر صدر وسالگرد صدور فتوای تاریخی آیت الله سیستانی برای تشکیل حشد الشعبی برگزار می کند.

این کانون در سال ۹۷ به همت دانشجویان عراقی در قم و با نظارت نهاد مقام معظم رهبری در قم تاسیس شد و اولین همایش خود را در همان سال با عنوان رساله ماندگار با محوریت شهید محمد باقر صدر برگزار کرد. امسال نیز این کانون در صدد است به مناسبت سالگرد شهادت این شهید بزرگوار و سالگرد صدور فتوای تاریخی آیت الله سیستانی دومین همایش خود را در دانشگاه قم و در تالار شهید بهشتی این دانشگاه با شعار “وطن هویته مقاومه” در تاریخ ۳۱ فروردین ۹۸ برگزار کند.

گفتنی است، در این برنامه دکتر یاسر عبدالزهرا الحجاج رایزن فرهنگی عراق در ایران وآقای محمد الزبیدی سرکنسولگر عراق در مشهد مقدس و دکتر محمدصادق الهاشمی رئیس موسسه “دراسات العراق” به عنوان سخنرانان حضور دارند. همچنین امیر منصوری جانباز مدافع حرم به عنوان مهمان ویژه در این مراسم حضور دارد تا در ادامه برنامه جبهه مقاومت وفداکاری های مدافعان حرم را برای مردم زنده کنند.

کانون شهید صدر علاوه بر این با دعوت از مداح در این برنامه قصد دارد تا جشن نیمه شعبان را هم همراه با این برنامه مهم برگزار کند.

شایان ذکر است؛ در این برنامه حضور میهمانان ویژه ای همچون مسئول تشکل جوانان و دانشجویان عراقی، نماینده موسسه “خردورزان ملل”؛ خانواده شهید محمدعلی ربیعی؛ مسئول بسیج دانشگاه تهران و…قابل ذکر است.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید