«صدای آمریکا» به تحریف آمار متوسل شد!

به گزارش ادیان نیوز، شبکه ماهواره‌ای «صدای آمریکا» در یکی از برنامه‌های خود برای سیاه‌نمایی وضعیت جامعه ایران و تخریب عملکرد جمهوری اسلامی‌در سالهای پس از انقلاب اسلامی، مدعی شد: “رئیس سازمان نهضت سواد آموزی ایران می‌گوید دو سوم زنان ایرانی بی‌سواد هستند اگر چه این آمار با میانگین بی‌سوادی زنان جهان همخوانی دارد اما در عین حال باید گفت با علاقه زنان ایرانی برای داشتن تحصیلات همخوانی ندارد.”
این شبکه دولتی آمریکا، در حالی این آمار عجیب را از زبان رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور بیان کرد که وی بر خلاف این تحریف آشکار در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌های مطرح کشور، گفته بود: “دو سوم آمار بی‌سوادان کشور از جامعه زنان ایران هستند” و این مساله با بی‌سواد بودن بیش از ۶۶ درصد زنان ایرانی کاملا مغایرت دارد.
گفتنی است، استفاده از ترفندهای ظریف و زیرکانه و دستکاری آمارها و مواضع مسئولان در شبکه «صدای آمریکا» و دیگر رسانه‌های فارسی زبان بیگانه به امری متداول و رایج تبدیل شده است.
برای نمونه چندی پیش شبکه «من و تو» در یکی از برنامه‌های خود اعلام کرده بود که کشور ایران با وجود ممنوعیت، در استفاده از مشروبات الکلی رتبه ۱۹ جهان را به خود اختصاص داده است.
به فاصله کوتاهی پس از اعلام این آمار از سوی این شبکه ضدفرهنگی، برخی رسانه‌ها با انتشار آماری به نقل از سازمان بهداشت جهانی اعلام کردند که آمارها نشان می‌دهد رتبه ایران در مصرف مشروبات الکلی فاصله معناداری با آنچه «من و تو» مدعی شده دارد. بر اساس این آمار جایگاه مصرفی ایران ۱۶۶ جهان اعلام شده است. پیش از این نیز آمارهایی بی‌اساس از این دست را این شبکه با هدف سیاه‌نمایی علیه ایران منتشر کرده بود.
منبع: امپراطوری دروغ
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید