ناکامی توطئه ترور سید حسن نصرالله

به گزارش ادیان نیوز، یک منبع بلندپایه امنیتی اروپایی در گفت‌وگو با روزنامه تلگراف هلند فاش کرد که اسرائیل نقشه ترور سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان را طراحی کرده بود اما در آخرین لحظات به دلایل مشکلات لجستیکی این عملیات را متوقف کرد.
این منبع یادآور شد که اسرائیل از پیش نقشه داشت که در صورت هرگونه حضور علنی سید حسن نصرالله در بین مردم او را ترور کند و یگانهای ویژه اسرائیل موسوم به «سیریات میتکال» نیز آموزش های خود را بر اساس اطلاعاتی که نصرالله روز عاشورا در بین مردم حضور می یابد، به اجرا در آوردند.
 
این مسئول اروپایی که در یکی از سفارت‌خانه‌های اروپایی در تل آویو کار می کند، توضیح داد که این نقشه شامل حمله هوایی به محل حضور سید نصرالله با استفاده از موشک با قابلیت ویرانگری اندک اما کشنده بود، تا اینگونه القا شود که انفجار حاصل از مواد منفجره یا عملیات انتحاری است اما به دلیل استقرار نیروهای ویژه حزب الله در مسیر حرکت سید نصرالله این عملیات ناکام ماند.
 
این روزنامه در عین حال به نقل از یکی از افسران امنیتی بلندپایه اسرائیلی ادعا کرد که کلاهی که نیروهای حزب الله به تن داشتند مربوط به یگان های رادار روسی بود که در جبل الشیخ نصب شده و توانست محل پرواز هواپیماها و نقض حریم هوایی لبنان را مشخص کند.
منبع: فرهنگ
شاید دوست داشته باشید